Lodowisko Biały Orlik

Data: 21 02 2026 - 22 02 2026
Miejsce: ul. Partyzantów, Busko-Zdrój

W związku z zakończeniem sezonu zimowego uprzejmie informujemy, iż lodowisko 'Biały Orlik' będzie czynne wyłącznie do 22 lutego (niedziela). Ostatnie wejście na lodowisko o godzinie 19.00. 

Lodowisko „Biały Orlik” będzie czynne codziennie w godzinach od 10.00 do 21.00. Wejścia odbywają się o pełnych godzinach – od 10.00 do 20.00, przy czym ostatnie wejście zaplanowano na godzinę 20.00. Każda tura jazdy trwa około 45 minut.

Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia łyżew, a także pingwinki i chodziki ułatwiające naukę jazdy najmłodszym. Istnieje również możliwość ostrzenia własnych łyżew. W okresie ferii zimowych planowane są zapisy na zajęcia nauki jazdy na lodzie.

Cennik: bilet ulgowy kosztuje 6 zł, a normalny 10 zł. Posiadacze Karty Dużej Rodziny zapłacą odpowiednio 5,10zł za bilet ulgowy i 7,65 zł za normalny. Wypożyczenie łyżew to koszt 10 zł. 

Zobacz

Imprezy

W Pińczowie zapowiada się wydarzenie, które z pewnością przyciągnie miłośników sztuki, historii i rzemiosła artystycznego. Muzeum Regionalne przygotowuje wyjątkową ekspozycję poświęconą porcelanie ćmielowskiej - symbolowi elegancji, precyzji i wielowiekowej tradycji.
Świętokrzyska Kolejka Wąskotorowa Ciuchcia Ponidzie ponownie zaprosi na malownicze przejażdżki przez urokliwe tereny województwa świętokrzyskiego. Sezon turystyczny 2026 rozpocznie się już 1 maja i potrwa do końca września.
2026-06-14 - 2026-09-27

Ciuchcia Ponidzie zaprasza

W niedzielę, 9 sierpnia 2026 roku, w godzinach od 11.00 do 17.00 na terenie Parku Etnograficznego w Tokarni odbędzie się 20. edycja Motopikniku - Świętokrzyskiego Zlotu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych. Wydarzenie organizowane jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Muzeum Wsi Kieleckiej oraz grupę Tylko Klasykiem.