Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Zapłacimy mniej za ciepło w Jędrzejowie

Dodał: admin Data: 2017-11-07 12:46:20 (czytane: 754)

Pod koniec października br w Urzędzie Miejskim w Jędrzejowie została podpisana umowa z firmą Veolia Południe Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach na wydzierżawienie na okres 10 lat nieruchomości komunalnych tj. 4 kotłowni olejowo-gazowych wraz z siecią ciepłowniczą.Sukcesem zakończyło się więc postępowanie przetargowe rozpoczęte 29 czerwca2017 roku. Do przetargu zgłosiły się trzy podmioty prowadzące działalność gospodarczą w zakresie produkcji i dostaw ciepła: Veolia Południe Sp. z o.o., Tarnowskie Góry, Węglokoks Energia ZCP Sp. z o.o.Ruda Śląska, Celsium Sp. z o.o. Skarżysko Kamienna. 


Firma Veolia wyłoniona w wyniku rozstrzygnięcia przetargu przedstawiła najlepszą ofertę spełniającą przetargowe kryteria: cenę dostarczanego ciepła (90% wagi przy ocenie oferty), kwota czynszu dzierżawnego (5%) oraz nakłady inwestycyjne (5% - im mniejsze nakłady tym korzystniejsza oferta z uwagi na mniejszy wpływ kosztów inwestycyjnych na cenę ciepła w przyszłości).

Podpisania umowy ze strony Gminy Jędrzejów dokona burmistrz Marcin Piszczek. Firmę Veolia reprezentowali panowie: Zenon Chyra – prezes zarządu, Dariusz Musiał – z-ca prezesa zarządu.
Podpisanie nowej umowy będzie miało niebagatelne znaczenie dla wielu odbiorców indywidualnych oraz instytucji. Poprzednia umowa obowiązująca przez ostatnie 19 lat przestaje obowiązywać w listopadzie tego roku.

W opinii wielu mieszkańców była to umowa bardzo niekorzystna i powodowała konieczność ponoszenia przez jędrzejowian bardzo wysokich kosztów ogrzewania mieszkań i dostarczania ciepłej wody użytkowej.

Ceny określone nową, zawartą na 10 lat umową pozwolą na obniżenie o około 15% kosztów i w konsekwencji cen ciepła. Odczują to wszyscy mieszkańcy bloków administrowanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Przyszłość”, Zakład Usług Komunalnych oraz wspólnoty mieszkaniowe korzystające z energii cieplnej produkowanej przez Veolię.

źródło: umjedrzejow.pl/

Reklama.


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 35.175.182.106

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Stypendia dla dzieci i młodzieży z powiatu buskiego

Przegląd Poezji Śpiewanej i Piosenki Poetyckiej

Maxfarbex Buskowianka Busko Zdrój – Gwiazda Ruda Śląska - Wywiady

XV Forum Polsko-Rosyjskie w Busku-Zdroju

Smerfny Jubileusz!

Debata z kandydatem na wójta Andrzejem Kozerą w Chrobrzu

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na seans Planeta Singli 2
Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

W ramach ćwiczeń zawyją syreny

W dniach 14-15 listopada 2018 r. w ramach ćwiczeń pod kryptonimem "RENEGADE-SARE 18/II", na terenie województwa świętokrzyskiego...