Strona startowa

Patronat

Terminarz Filharmonii Świętokrzyskiej

Data:18 03 2018 godz.
Miejsce: ul. Żeromskiego 12, 25-369 Kielce


TERMINARZ FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ


18 marca, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa
KLASYKA NIE TYLKO DLA SMYKA
Z WIERSZAMI JANA BRZECHWY
ULLA SAXOPHONE TRIO w składzie:
URSZULA GOSK saksofon
KONRAD GZIK saksofon
KAMIL BORKOWSKI fortepian
WOJCIECH GAWRYCH aktor, dyrygent, instrumentalista
Magiczne brzmienie saksofonów i towarzyszącego im fortepianu w utworach Astora Piazzolli, Mikołaja Kapustina, Pedra Iturralde oraz ekscytujący świat wierszy Jana Brzechwy, jak: Skarżypyta, Samochwała czy Psie smutki przeniosą nas do krainy wiecznego dzieciństwa, gdzie „dobroć i zabawa – goście tak rzadcy – podają sobie ręce…” Plus dziecięca wrażliwość umiejętnie stymulowana przez artystów, otwierająca się na piękno muzyki i poetyckie frazy.



21 marca, środa, g. 18.30, sala koncertowa
BOSKA FLORENCE
STEPHEN FREARS reżyseria
JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne
Reżyseria: Stephen Frears
Scenariusz: Nicholas Martin
Muzyka: Alexandre Desplat
Zdjęcia: Danny Cohen
Obsada: Meryl Streep, Hugh Grant, Simon Helberg, Rebecca Ferguson i inni
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Gatunek: biograficzny, komedia
Premiera: kwiecień 2016 (świat), sierpień 2016 (Polska)
Czas trwania: 1 godz. 50 min.
Cienka granica dzieli empatię od litości, a Florence Foster Jenkins od blisko stulecia jest popkulturowym miernikiem tej różnicy. W filmie autora Niebezpiecznych związków, upozowanym na tragedię, ale wygrywanym na komediowych tonach, cały czas balansujemy pomiędzy podziwem dla niezłomności bohaterki oraz nieeleganckim szyderstwem.



23 marca, piątek, g. 19.00, sala koncertowa

BARWY ROMANTYZMU
ANNA MIERNIK fortepian
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JUAN CARLOS LOMONACO (Meksyk) dyrygent
W. ŻELEŃSKI Uwertura charakterystyczna W Tatrach op. 27
M. RAVEL Koncert fortepianowy D-dur na lewą rękę
J. BRAHMS I Symfonia c-moll op. 68



6 kwietnia, piątek, g. 19.00, sala koncertowa
KONCERT ORATORYJNY - PROLOG
MAREK MIZERA fortepian
OLGA SZOMAŃSKA, MARZENA TRZEBIŃSKA, MARCIN JAJKIEWICZ śpiew
ANDRZEJ GUMIELA saksofon
PIOTR ZAWADZKI recytacja
CHÓR KAMERALNY FERMATA
CHÓR INSTYTUTU EDUKACJI MUZYCZNEJ
UNIWERSYTETU JANA KOCHANOWSKIEGO
EWA ROBAK, MONIKA KOZAK-WOJCIECHOWSKA przygotowanie chórów
ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ
JACEK ROGALA dyrygent
PAWEŁ ŁUKOWIEC Anamorphosis na fortepian i smyczki,
Oratorium Święta przy Tobie chwila.



11 kwietnia, środa, g. 18.30, sala kameralna

WIEDEŃSKI KWARTET FORTEPIANOWY
STRATOS QUARTETT w składzie:
KATHARINA ENGELBRECHT skrzypce
MAGDALENA EBER altówka
JAN RYSKA wiolonczela
MARI SATO fortepian
W. A. MOZART Kwartet fortepianowy g-moll KV 478
G. PROY Achat na kwartet fortepianowy
T. SKWERES Grenzgänge na kwartet fortepianowy
G. FAURÉ Kwartet fortepianowy nr 2 g-moll op. 45



13 kwietnia, piątek, g. 19.00, sala koncertowa
GÓRY
JOANNA ŁAWRYNOWICZ-JUST fortepian
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA dyrygent
R. TWARDOWSKI Concerto breve na orkiestrę smyczkową
R. KOCZALSKI I Koncert fortepianowy
A. LASOŃ Góry
W. KILAR Kościelec 1909



14 kwietnia, sobota, g. 18.00, sala koncertowa
JAZZ – TRAVELLER
ARTUR DUTKIEWICZ TRIO w składzie:
ARTUR DUTKIEWICZ fortepian
ANDRZEJ ŚWIĘS kontrabas
ADAM ZAGÓRSKI perkusja



5 kwietnia, niedziela, g. 11.00, sala koncertowa
KTÓRĘDY DO DŹWIĘKU
KONCERT RODZINNY
IZABELA KOŚCIESZA choreografia sensoryczna, tancerka, animatorka
JAROSŁAW KORDACZUK kompozytor, dyrygent
CEZARY KONRAD perkusja



16 kwietnia, poniedziałek, g. 18.30, sala kameralna
PLEJADY
ALEKSANDRA SZWEJKOWSKA-BELICA skrzypce
CEZARY SANECKI fortepian
H. WIENIAWSKI Kujawiak op. 3 nr 2 i Obertas op. 19 nr 1
K. SZYMANOWSKI Pieśń Kurpiowska i Taniec z baletu Harnasie
R. PALESTER Taniec polski z baletu Pieśń o ziemi
G. BACEWICZ Witraż, Taniec słowiański i Taniec mazowiecki
S. LAKS Suita polska
B. KASZUBA Wspomnienie o Januszu Korczaku na skrzypce solo
J. ŁUCIUK Trzy miniatury
R. TWARDOWSKI Plejady i Oberek



17 kwietnia, wtorek, g. 18.30, sala kameralna
ODRODZONY DŹWIĘK
KONCERT MUZYKI ETNO
ZESPÓŁ REBORN w składzie:
MARIA POMIANOWSKA, ALEKSANDRA KAUF, KAROLINA MATUSZKIEWICZ,
IWONA RAPACZ, PATRYCJA NAPIERAŁA
staropolskie instrumenty smyczkowe – fidele kolanowe
(suki: biłgorajska, mielecka i basowa oraz fidela płocka)



18 kwietnia, środa, g. 18.30, sala kameralna

WIECZÓR FILMOWY
FASCYNACJE
BRONISŁAW HUBERMAN, CZYLI ZJEDNOCZENIE EUROPY I SKRZYPCE (2010)
PIOTR SZALSZA reżyseria i scenariusz
Zdjęcia: Mieczysław Chudzik
scenografia i kostiumy: Małgorzata Suwalska
Obsada: Paweł Nalepa, Kamil Wilk, Antoni Gryzik, Agnieszka Radzikowska,
Maria Stokowska, Małgorzata Daniłow i inni
Kierownictwo produkcji Sławomir Chojecki
Produkcja: Polska, Izrael
Rok produkcji: 2010
Gatunek: dokument
Czas trwania: 50 min.



19 kwietnia, czwartek, g. 18.30, sala kameralna
WIECZÓR PIEŚNI - GŁOSY PTAKÓW
ANNA MIKOŁAJCZYK-NIEWIEDZIAŁ sopran
ROBERT GIERLACH baryton
EWA GUZ-SEROKA fortepian



20 kwietnia, piątek, g. 19.00, sala koncertowa
FINAŁ
RAFAŁ ZAMBRZYCKI-PAYNE skrzypce
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
PAWEŁ KOTLA dyrygent
J. ZARĘBSKI Polonez triumfalny op. 11 (opr. Golianek)
Z. BAGIŃSKI Koncert skrzypcowy
H. WARS I Symfonia



7 kwietnia, piątek, g. 19.00, sala koncertowa
28 kwietnia, sobota, g. 18.00, Skarżysko-Kam., sala Miejskiego Centrum Kultury
PIOSENKI AGNIESZKI OSIECKIEJ
IZABELA POŁOŃSKA śpiew
Zespół instrumentalny w składzie:
ADAM RYMARZ śpiew
LESZEK KOŁODZIEJSKI akordeon, fortepian, aranżacje
MICHAŁ KOBOJEK saksofon
MICHAŁ GROTT gitara basowa
PIOTR PIETRZAK perkusja
VADIM RADZISZEWSKI realizacja dźwięku
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
ADAM KLOCEK dyrygent
W programie piosenki z repertuaru Maryli Rodowicz, Edyty Gepert, Skaldów,
Sławy Przybylskiej, Teresy Tutinas, Anny Marii Jopek i innych



28 kwietnia, sobota, g. 18.30, sala koncertowa
METROPOLITAN OPERA
JULES MASSENET
KOPCIUSZEK (CENDRILLON)
Baśń w 4 aktach i siedmiu obrazach (1899)
Libretto: Henri Cain
PREMIERA SEZONU / PO RAZ PIERWSZY W MET
JOYCE DIDONATO jako Kopciuszek
ALICE COOTE jako książę Charmant
STEPHANIE BLYTHE jako Madame de la Haltiére
KATHLEEN KIM jako Wróżka
LAURENT NAOURI jako Pandolf
BERTRAND DE BILLY dyrygent
LAURENT PELLY reżyseria i kostiumy
ADAM CZOPEK słowo wstępne



5 maja, sobota, g. 18.00, Starachowice, Starachowickie Centrum Kultury
MUZYKA SREBRNEGO EKRANU
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA dyrygent
LESZEK ŚLUSARSKI prowadzenie
W programie melodie filmowe
(m.in. Czarne chmury, Noce i dnie, Pan Tadeusz,
Polskie drogi, Pianista, Smuga cienia, Zemsta)



11 maja, piątek, g. 19.00, sala koncertowa
ARCYDZIEŁA SYMFONIKI
STANISŁAW DZIEWIOR trąbka
MICHAŁ DZIEWIOR fortepian
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
JACEK ROGALA dyrygent
J. B. G. NERUDA Koncert na trąbkę
D. SZOSTAKOWICZ Koncert na fortepian, trąbkę i orkiestrę c-moll op. 35
W. A. MOZART 29. Symfonia A-dur KV 201



13 maja 2018, niedziela, godz. 11.00, sala koncertowa
HISTORIE CHÓREM WYŚPIEWANE
CHÓR KAMERALNY FERMATA
CHÓR ZESPOŁU PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH W KIELCACH
EWA ROBAK dyrygent, animacja publiczności



18 maja, piątek, g. 19.00, sala koncertowa
AKADEMIA MELOMANA
XXII OGÓLNOSZKOLNY KONKURS WYKONAWCZY ZPSM (I)
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
MACIEJ ŻÓŁTOWSKI dyrygent



19 maja, sobota, g. 18.30, sala koncertowa

METROPOLITAN OPERA
GIACOMO PUCCINI
CYGANERIA (LA BOHÈME)
Sceny liryczne w czterech obrazach (aktach) (1896)
Libretto: Giuseppe Giacosa i Luigi Illica na podstawie powieści Henriego Murgera
pod tytułem Sceny z życia cyganerii
Retransmisja
MARCO ARMILIATO dyrygent
FRANCO ZEFFIRELLI reżyseria i scenografia:
SONYA YONCHEVA jako Mimi, hafciarka
SUSANNA PHILLIPS jako Musetta,
MICHAEL FABIANO jako Rodolfo, poeta
LUCAS MEACHEM jako Marcello, malarz
ALEXEY LAVROV jako Schaunard, muzyk
MATTHEW ROSE jako Colline, filozof
PAUL PLISHKA jako Benoît, gospodarz domu, a później jako Alcindoro, radca stanu
LESZEK ŚLUSARSKI słowo wstępne



23 maja, środa, g. 18.30, sala koncertowa
CHÓR
FRANÇOIS GIRARD reżyseria
Reżyseria: François Girard
Scenariusz: Ben Ripley
Obsada:
Garrett Wareing, Dustin Hoffman, Katty Bates, Josh Lucas, Debra Winger i inni
Muzyka: Brian Byrne
Zdjęcia: David Franco
Gatunek: dramat
Produkcja: USA
Premiera: wrzesień (świat)
Czas trwania: 1 godz. 42 min.
JAROSŁAW SKULSKI słowo wstępne



25 maja, piątek, g. 19.00, sala koncertowa
BARWY ROMANTYZMU
ANTONIO DI CRISTOFANO (Włochy) fortepian
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
GIANCARLO DI LORENZO (Włochy) dyrygent
M. RAVEL Pavana na śmierć infantki
M. RAVEL Koncert fortepianowy G-dur
G. BIZET I Symfonia C-dur



30 maja, środa, g. 19:00, sala koncertowa
AKADEMIA MELOMANA
XXII OGÓLNOSZKOLNY KONKURS WYKONAWCZY ZPSM (II)
ORKIESTRA SYMFONICZNA FŚ
AGNIESZKA ŚRODOWSKA dyrygent



Filharmonia zastrzega sobie możliwość zmian programów, terminów i wykonawców.


Filharmonia Świętokrzyska prowadzi sprzedaż biletów w internecie. Bilety można kupić, wchodząc na stronę www.filharmonia.kielce.com.pl w zakładce BILET ON-LINE.


Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga
ul. Żeromskiego 12
25-369 Kielce
www.filharmonia.kielce.com.pl

Imprezy

Patronat
2018-03-18 - 2018-05-30

Terminarz Filharmonii Świętokrzyskiej

2018-04-15 - 2018-06-17

Terminarz IV ligi świętokrzyskiej piłki nożnej

Patronat
2018-05-02 - 2018-09-07

Noc na Zamku w Chęcinach

Patronat
2018-07-07

Beata Kozidrak & Bajm na kieleckiej Kadzielni

2018-09-14 - 2018-09-16

European Rover Challenge 2018

Konkursy

Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Konkurs zakończony: Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju