Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Studniówka 2019: ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie (foto/nowe video)

Dodał: Milena Data: 2019-01-13 16:03:04 (czytane: 14543)

Zapraszamy do obejrzenia relacji video ze Studniówki uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. Nowy film: życzenia od Dyrektor ZSP 1 Małgorzaty Wojtasik i polonez klas IV HR i IV I, III A i IV L, III B.

Noc z 5 na 6 stycznia 2019 roku dla Uczniów oraz Pracowników ZSP nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie była wyjątkowa. Z różnych stron zaśnieżonego i pełnego magicznego uroku powiatu jędrzejowskiego, do restauracji Camelia, zjeżdżali się Uczestnicy i Goście Balu Studniówkowego Anno Domini 2019. Ten wyjątkowy czas już od wielu lat jest tradycyjnym przypomnieniem, że za sto dni przed Uczniami ważny egzamin z dorosłości i odpowiedzialności – matura.

zsp1_jedrzejow_137.jpg

zsp1_jedrzejow_148.jpg

Kiedy wszyscy szczęśliwie dotarli na miejsce wraz z wybiciem godziny 19.00, prowadzący uroczystość Uczniowie: Dorota Wachowicz z klasy IV L oraz Andrzej Jędruch z klasy III a powitali w serdecznych słowach wszystkich obecnych. Na czele z władzami powiatu i miasta: Panem Pawłem Faryną – Starostą Powiatu, Panem Markiem Mentel – Przewodniczącym Rady Powiatu oraz Panem Marcinem Piszczkiem – Burmistrzem Jędrzejowa.  Skierowali też ciepłe słowa powitania do Dyrekcji Szkoły: Pani Dyrektor – Małgorzaty Wojtasik, Pani Wicedyrektor – Elżbiety Grad, Pani Wicedyrektor – Renaty Guździk, Wychowawców klas maturalnych: Pań - Izabeli Fatygi – Lato, Anny Sioja, Wioletty Bugajskiej, Panów – Artura Śliza i Marcina Bieleckiego, przedstawicieli Rodziców na czele z Przewodniczącym Rady – Panem Wojciechem Gradem, Kolegów i Koleżanki wraz z towarzyszącymi osobami oraz przybyłe na uroczystość media: TV Świętokrzyską, Radio Kielce, TV Ponidzie, Portal Miasta Jędrzejów, Echo Dnia, Gazetę Jędrzejowską. Krótkie wprowadzenie zwracało uwagę na fakt, jak szybko minął czas w szkolnych murach i jak szybko przychodzi dojrzewać i stawać u progu dorosłości wraz z jej trudnymi egzaminami.

Następnie poproszono Panią Dyrektor Małgorzatę Wojtasik o zabranie głosu. Wspominając słowa Noblistki, Wisławy Szymborskiej: „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…” Pani Dyrektor zwróciła uwagę, że w życiu dana jest nam tylko jedna szansa na przeżycie i radości i trudu. Dziękując za dotychczasową pracę, prosiła o odpowiedzialności i wysiłek, aby jak najlepiej przygotować się do matury, a dzisiejszej nocy bawić się, bo „miło szaleć, kiedy czas po temu”. Po tych słowach Uczniowie podziękowali Dyrekcji za wysiłek i starania wkładane w pracę Szkoły wręczając bukiety kwiatów. Następnie głos zabrali Pan Starosta – Paweł Faryna, Burmistrz Jędrzejowa – Pan Marcin Piszczek, Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Marek Mentel oraz Przewodniczący Komitetu Studniówkowego  - Pan Wojciech Grad, którzy mówili o trudzie i pracy włożonej w kształcenie młodzieży, dziękowali Rodzicom, Dyrekcji oraz Nauczycielom i życzyli wspaniałej zabawy. Przedstawicielom władz także podziękowano kwiatami za uświetnienie uroczystości. Nie zabrakło podziękowań dla tych, którzy byli nie tylko Nauczycielami, ale i Przewodnikami, Pomocnikami – Wychowawców. Kwiaty i szczere słowa wywołały łzę w niejednym oku. Podziękowania popłynęły także do przybyłych Nauczycieli oraz Rodziców, bez których nie byłoby osiągnięć Uczniów ani tej wspaniałej uroczystości.

Nadeszła taneczna chwila symbolicznego rozpoczęcia Studniówki. Po oficjalnej formule wygłoszonej przez Panią Dyrektor, Uczniowie zaprezentowali taniec inauguracyjny. Było to zaskakujące połączenie tradycji z nowoczesnością, które pokazało, jak ponadczasowym i uniwersalnym jest język ciała, język tańca. Oklaskom nie było końca. Potem przyszedł czas na korowody w rytmie poloneza. Klasy IV HR i IV i poprowadziła Pani Małgorzata Wojtasik wraz z Uczniem klasy IV i Karolem Domagałą i Wiolettą Bugajską oraz Arturem Ślizem, klasy III a i IV L poprowadziła Pani Elżbieta Grad wraz z Uczniem Jakubem Stolarczykiem z klasy III a i Anną Sioja oraz Marcinem Bieleckim, a klasę III b Pani Renata Guździk z Uczniem klasy III b Dawidem Staniek i Izabellą Fatygą – Lato. Ta podniosła chwila zakończyła część oficjalną. Choć wszystkim jeszcze długo w uszach brzmiały echa pięknego poloneza, a może to echo grało…?

Po obiedzie i pierwszych tańcach na parkiecie Uczniowie przygotowali niespodziankę – część artystyczną. Żartobliwie się przekomarzając wprowadzili wszystkich w nastój rozrywki.  Uczennica klasy III a Magda Bentkowska przepięknie zaśpiewała piosenkę „Niech żyje bal” – wywołując dreszcz emocji, co jest najlepszym dowodem Jej wokalnego kunsztu. Następnie Uczniowie postawili na rozbawienie Gości – w przekomicznej scence i hipotetycznym Dyrektorze mającym trudny z nauką poloneza na studniówce swe kabaretowe talenty pokazali: Maciej Bębenek z klasy III a, Igor Klamka i Dawid Adamski z klasy III b. Dobrze, że Nasze Panie Dyrektorki w polonezie nie miały najmniejszych trudności i były wzorem godnym naśladowania.  Jeszcze nie wybrzmiał śmiech po scence, gdy ponownie zaskoczyła nas Magda Bentkowska brawurowym wykonaniem przeboju niedawno zmarłej, bezcennej Kory – „Cykady na Cykladach” – Kora pewnie uśmiechała się z obłoków, że ma takich następców. Autorami scenariusza części oficjalnej i artystycznej byli Anna Sioja i Grzegorz Bełz.

zsp1_jedrzejow_060.jpg

zsp1_jedrzejow_276.jpg

Kolejnym etapem były wybory Miss i Mistera Studniówki. Wybrano Najpiękniejszych Kandydatów, przydzielono im numerki i można było do godziny 23.00 oddawać głosy na swych faworytów. Po przeliczeniu głosów okazało się, że Miss Studniówki 2019 została Sylwia Ozga z klasy III a, natomiast Misterem Maciej Bębenek także z klasy III a. Piękna para będzie na pewno godnie reprezentować Szkołę w dalszych etapach plebiscytu.

 A co działo się dalej? Cóż niech żałuje, kto nie był. Taneczny korowód pląsał w tę bajkową styczniową noc, za oknem płatki śniegu płynęły spokojnie, jak czas, szyby pokrywał biały puch, a w środku sali muzyka rozpalała serca, porywała do tańca i temperatura była, jak brazylijski karnawał. Tylko płatki za oknem przypominały, że czas płynie, a „życie Kochanie trwa tyle, co taniec…".

tekst: Anna Sioja

Zobacz video:

 


jedrzejow_zsp1_vcz2.jpg
Polonez klas IV HR i IV I  - kliknij i oglądaj

 


 jedrzejow_zsp1_vcz3m.jpg
Polonez klas III A i IV L  - kliknij  i oglądaj

 

 jedrzejow_zsp1_vcz4m.jpg
Polonez klasy III B  - kliknij i oglądaj
Zdjęć w galerii: 304

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.236.190.216

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Nowe mieszkanie/apartament 48,56 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (31) Na sprzedaż
Cena: 243000zl

Mieszkanie 48.56 m2 w Busku-Zdroju, 2 pokoje, bezczynszowe. Przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną

Nowe mieszkanie/apartament 32,07 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (12) Na sprzedaż
Cena: 163550zl

Nowe mieszkanie/apartament 54,57 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (15) Na sprzedaż
Cena: 260840zl

Do sprzedania jedno z ostatnich mieszkań w nowo budowanym bloku w strefie uzdrowiskowej w Busku-Zdroju, przy ul. Kusocińskiego. Mieszkanie 54.57m2 składa się z przedpokoju,

Nowe mieszkanie/apartament 69,26 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (19) Na sprzedaż
Cena: 346300zl

Mieszkanie 3 pokojowe, bezczynszowe 69,26 m2 w Busku-Zdroju. Przedpokój, łazienka, sypialnia, sypialnia, salon z aneksem kuchennym, spiżarnia. Obok tereny zielone

Lokal 240m2 do wynajęcia, centrum Buska-Zdroju, ul. Partyzantów 19 Do wynajęcia
Cena: 3500zl

Do wynajęcia lokal o powierzchni około 240 m2 w ścisłym centrum Buska-Zdroju przy ulicy Partyzantów 19.Lokal nadaje się na każdy rodzaj działalności.

Mieszkanie bezczynszowe 3 pokoje 86,3m2 + kawalerka 39,8 m2, Stopnica Na sprzedaż
Cena: 189000zl

Do sprzedania mieszkanie bezczynszowe na I piętrze 3 pokoje 86,3m2 + kawalerka 39,8 m2 (zaadaptowana w suterenie). Mieszkanie mieści się w budynku wielorodzinnym

Lokal do wynajęcia 85m2 ul. Plac Targowy, Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 2300zl

Działka budowlana 3900m2, Busko-Zdrój, Młyny Na sprzedaż
Cena: 55000zl

Nowy dom 130m2, 2 garaże, budynek gospodarczy, działka 28a, Busko-Zdrój, Skotniki Duże Na sprzedaż
Cena: 599000zl

Oferujemy Państwu wybudowany w 2016r. dom jednorodzinny parterowy o powierzchni 100m2 + 26m2 garaż, w miejscowości Skotniki Duże, 8 km od Buska-Zdroju.

Dom 220m2, działka 8021m2, Żurawniki gm, Złota, powiat pińczowski Na sprzedaż
Cena: 469000zl

Przeczytaj kolejną wiadomość:

W 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zawyją syreny

Na znak pamięci 75. Rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia o godz. 17.00, na minutę włączone zostaną w całej Polsce...