Strona startowa

Wiadomości - Kultura, rozrywka

Studniówka 2019: ZSP nr 1 im. ks. St. Konarskiego w Jędrzejowie (foto/nowe video)

Dodał: Milena Data: 2019-01-13 16:03:04 (czytane: 13961)

Zapraszamy do obejrzenia relacji video ze Studniówki uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie. Nowy film: życzenia od Dyrektor ZSP 1 Małgorzaty Wojtasik i polonez klas IV HR i IV I, III A i IV L, III B.Noc z 5 na 6 stycznia 2019 roku dla Uczniów oraz Pracowników ZSP nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jędrzejowie była wyjątkowa. Z różnych stron zaśnieżonego i pełnego magicznego uroku powiatu jędrzejowskiego, do restauracji Camelia, zjeżdżali się Uczestnicy i Goście Balu Studniówkowego Anno Domini 2019. Ten wyjątkowy czas już od wielu lat jest tradycyjnym przypomnieniem, że za sto dni przed Uczniami ważny egzamin z dorosłości i odpowiedzialności – matura.

zsp1_jedrzejow_137.jpg

zsp1_jedrzejow_148.jpg

Kiedy wszyscy szczęśliwie dotarli na miejsce wraz z wybiciem godziny 19.00, prowadzący uroczystość Uczniowie: Dorota Wachowicz z klasy IV L oraz Andrzej Jędruch z klasy III a powitali w serdecznych słowach wszystkich obecnych. Na czele z władzami powiatu i miasta: Panem Pawłem Faryną – Starostą Powiatu, Panem Markiem Mentel – Przewodniczącym Rady Powiatu oraz Panem Marcinem Piszczkiem – Burmistrzem Jędrzejowa.  Skierowali też ciepłe słowa powitania do Dyrekcji Szkoły: Pani Dyrektor – Małgorzaty Wojtasik, Pani Wicedyrektor – Elżbiety Grad, Pani Wicedyrektor – Renaty Guździk, Wychowawców klas maturalnych: Pań - Izabeli Fatygi – Lato, Anny Sioja, Wioletty Bugajskiej, Panów – Artura Śliza i Marcina Bieleckiego, przedstawicieli Rodziców na czele z Przewodniczącym Rady – Panem Wojciechem Gradem, Kolegów i Koleżanki wraz z towarzyszącymi osobami oraz przybyłe na uroczystość media: TV Świętokrzyską, Radio Kielce, TV Ponidzie, Portal Miasta Jędrzejów, Echo Dnia, Gazetę Jędrzejowską. Krótkie wprowadzenie zwracało uwagę na fakt, jak szybko minął czas w szkolnych murach i jak szybko przychodzi dojrzewać i stawać u progu dorosłości wraz z jej trudnymi egzaminami.

Następnie poproszono Panią Dyrektor Małgorzatę Wojtasik o zabranie głosu. Wspominając słowa Noblistki, Wisławy Szymborskiej: „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy…” Pani Dyrektor zwróciła uwagę, że w życiu dana jest nam tylko jedna szansa na przeżycie i radości i trudu. Dziękując za dotychczasową pracę, prosiła o odpowiedzialności i wysiłek, aby jak najlepiej przygotować się do matury, a dzisiejszej nocy bawić się, bo „miło szaleć, kiedy czas po temu”. Po tych słowach Uczniowie podziękowali Dyrekcji za wysiłek i starania wkładane w pracę Szkoły wręczając bukiety kwiatów. Następnie głos zabrali Pan Starosta – Paweł Faryna, Burmistrz Jędrzejowa – Pan Marcin Piszczek, Przewodniczący Rady Powiatu – Pan Marek Mentel oraz Przewodniczący Komitetu Studniówkowego  - Pan Wojciech Grad, którzy mówili o trudzie i pracy włożonej w kształcenie młodzieży, dziękowali Rodzicom, Dyrekcji oraz Nauczycielom i życzyli wspaniałej zabawy. Przedstawicielom władz także podziękowano kwiatami za uświetnienie uroczystości. Nie zabrakło podziękowań dla tych, którzy byli nie tylko Nauczycielami, ale i Przewodnikami, Pomocnikami – Wychowawców. Kwiaty i szczere słowa wywołały łzę w niejednym oku. Podziękowania popłynęły także do przybyłych Nauczycieli oraz Rodziców, bez których nie byłoby osiągnięć Uczniów ani tej wspaniałej uroczystości.

Nadeszła taneczna chwila symbolicznego rozpoczęcia Studniówki. Po oficjalnej formule wygłoszonej przez Panią Dyrektor, Uczniowie zaprezentowali taniec inauguracyjny. Było to zaskakujące połączenie tradycji z nowoczesnością, które pokazało, jak ponadczasowym i uniwersalnym jest język ciała, język tańca. Oklaskom nie było końca. Potem przyszedł czas na korowody w rytmie poloneza. Klasy IV HR i IV i poprowadziła Pani Małgorzata Wojtasik wraz z Uczniem klasy IV i Karolem Domagałą i Wiolettą Bugajską oraz Arturem Ślizem, klasy III a i IV L poprowadziła Pani Elżbieta Grad wraz z Uczniem Jakubem Stolarczykiem z klasy III a i Anną Sioja oraz Marcinem Bieleckim, a klasę III b Pani Renata Guździk z Uczniem klasy III b Dawidem Staniek i Izabellą Fatygą – Lato. Ta podniosła chwila zakończyła część oficjalną. Choć wszystkim jeszcze długo w uszach brzmiały echa pięknego poloneza, a może to echo grało…?

Po obiedzie i pierwszych tańcach na parkiecie Uczniowie przygotowali niespodziankę – część artystyczną. Żartobliwie się przekomarzając wprowadzili wszystkich w nastój rozrywki.  Uczennica klasy III a Magda Bentkowska przepięknie zaśpiewała piosenkę „Niech żyje bal” – wywołując dreszcz emocji, co jest najlepszym dowodem Jej wokalnego kunsztu. Następnie Uczniowie postawili na rozbawienie Gości – w przekomicznej scence i hipotetycznym Dyrektorze mającym trudny z nauką poloneza na studniówce swe kabaretowe talenty pokazali: Maciej Bębenek z klasy III a, Igor Klamka i Dawid Adamski z klasy III b. Dobrze, że Nasze Panie Dyrektorki w polonezie nie miały najmniejszych trudności i były wzorem godnym naśladowania.  Jeszcze nie wybrzmiał śmiech po scence, gdy ponownie zaskoczyła nas Magda Bentkowska brawurowym wykonaniem przeboju niedawno zmarłej, bezcennej Kory – „Cykady na Cykladach” – Kora pewnie uśmiechała się z obłoków, że ma takich następców. Autorami scenariusza części oficjalnej i artystycznej byli Anna Sioja i Grzegorz Bełz.

zsp1_jedrzejow_060.jpg

zsp1_jedrzejow_276.jpg

Kolejnym etapem były wybory Miss i Mistera Studniówki. Wybrano Najpiękniejszych Kandydatów, przydzielono im numerki i można było do godziny 23.00 oddawać głosy na swych faworytów. Po przeliczeniu głosów okazało się, że Miss Studniówki 2019 została Sylwia Ozga z klasy III a, natomiast Misterem Maciej Bębenek także z klasy III a. Piękna para będzie na pewno godnie reprezentować Szkołę w dalszych etapach plebiscytu.

 A co działo się dalej? Cóż niech żałuje, kto nie był. Taneczny korowód pląsał w tę bajkową styczniową noc, za oknem płatki śniegu płynęły spokojnie, jak czas, szyby pokrywał biały puch, a w środku sali muzyka rozpalała serca, porywała do tańca i temperatura była, jak brazylijski karnawał. Tylko płatki za oknem przypominały, że czas płynie, a „życie Kochanie trwa tyle, co taniec…".

tekst: Anna Sioja

Zobacz video:

 


jedrzejow_zsp1_vcz2.jpg
Polonez klas IV HR i IV I  - kliknij i oglądaj

 


 jedrzejow_zsp1_vcz3m.jpg
Polonez klas III A i IV L  - kliknij  i oglądaj

 

 jedrzejow_zsp1_vcz4m.jpg
Polonez klasy III B  - kliknij i oglądaj
Zdjęć w galerii: 304

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.220.239

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Dom 220m2, działka 8021m2, Żurawniki gm, Złota, powiat pińczowski Na sprzedaż
Cena: 469000zl

Dom 109m2, 5 pokoi, podpiwniczony, Ćmielów, ul. Sandomierska Na sprzedaż
Cena: 279000zl

Działka inwestycyjna 1751m2, Busko-Zdrój, centrum, ul. Batorego Na sprzedaż
Cena: 1240000zl

Do sprzedania działka inwestycyjna o pow.1751m2 w ścisłym centrum Buska-Zdroju przy ul Batorego. Działka bezpośrednio przy bardzo uczęszczanym ciągu komunikacyjnym

Dom 90m2 Kostrzeszyn, gm. Złota Na sprzedaż
Cena: 119000zl

Mieszkanie 55,10m2, 3pokoje, Kazimierza Wielka, ul. Kolejowa Na sprzedaż
Cena: 169000zl

Nowe mieszkanie/apartament 53,04 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (30) Na sprzedaż
Cena: 259896zl

Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 53.04m2. Przedpokój, łazienka, sypialnia, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Nowe mieszkanie/apartament 69,77 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (34) Na sprzedaż
Cena: 333501zl

Mieszkanie bezczynszowe 69,77 m2 w Busku-Zdroju. Przedpokój, łazienka, sypialnia, sypialnia, salon z aneksem kuchennym, spiżarnia. Obok tereny zielone i piękny plac

Nowe mieszkanie/apartament 32,05 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (06) Na sprzedaż
Cena: 163455zl

Nowe Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 32,05 m2. Przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Lokal do wynajęcia 200m2 ul. Plac Targowy, Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 3990zl

Do wynajęcia atrakcyjny lokal handlowo- usługowy w centrum Buska-Zdroju na ulicy Plac Targowy. Lokal o powierzchni użytkowej 200m2, wysokość pomieszczeń 3,20m.

Nowe mieszkanie/apartament 54.66 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (28) Na sprzedaż
Cena: 261275zl

Przeczytaj kolejną wiadomość:

2 maja Dzień Flagi

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...