Strona startowa

Wiadomości - Turystyka

Sposób na wakacje

Dodał: Agnieszka Data: 2014-06-12 10:46:57 (czytane: 14613)

Wakacje zbliżają się milowymi krokami. Zanim jednak nastąpi błogie lenistwo, przed uczniami ostatnie sprawdziany i wystawianie ocen końcowych. Ten czas to nerwowy okres dla dzieci, jak i rodziców, którzy pragną, by ich pociechy wypadły jak najlepiej.Po rozdaniu świadectw warto wybrać się nawet na krótki wyjazd, który wynagrodzi stres i pozwoli spędzić trochę czasu razem.

Planując wakacyjne wyjazdy, warto wziąć pod uwagę kilka czynników: odległość, atrakcyjność oraz budżet. Wybierając miejsce na rodzinną podróż, nie trzeba szukać daleko, by znaleźć coś ciekawego, co zainteresuje dzieci oraz ich rodziców. Atrakcyjność wielu miejscowości wiąże się często z większymi kosztami i dużą liczbą turystów. Te czynniki sprawiają, iż odnalezienie idealnego miejsca na rodzinny odpoczynek nie jest proste. Zakup wycieczek zorganizowanych jest wyjściem dla tych, którzy są zbyt zajęci, by je zaplanować. Dla bardziej wymagających turystów, którzy lubią aktywnie spędzać czas, proponujemy ciekawe miejsce na mapie Polski. 

Z przyrodą za pan brat.
Miłą alternatywą dla miejskiego zgiełku mogą okazać się tereny gminy Ruda Maleniecka na północy województwa świętokrzyskiego. Są one położone wśród rozlewisk Czarnej Koneckiej, jednej z najczystszych rzek w kraju. W dolinie rzeki spotkać można wiele chronionych gatunków roślin i zwierząt np. rosiczki, storczyki, błotniaka stawowego, żurawia, bociana czarnego, a nawet rzadkiego w Polsce i Europie bielika. Ponad 50 procent terenów to lasy, które stanowią świetną bazę dla pieszych i rowerowych wycieczek

guesting_ruda_maleniecka.jpg 


- Tutejsze okolice sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu. Polecamy piesze wędrówki, jazdę na rowerze, spływy kajakowe, ale także nordic walking na specjalnie przygotowanych ścieżkach – mówi Leszek Kuca, wójt gminy – Oprócz tradycyjnych szlaków, od niedawna możemy pochwalić się nowym narzędziem promocji regionu, tzw. questami. Pozwoliły one na  pokazanie terenów gminy z innej, niż dotychczas, strony – dodaje.


Turystyka dla wymagających.
Questing, jako forma turystyki, jest rozwiązaniem dla tych, którym nie odpowiada zwiedzanie z przewodnikiem i lubią organizować swój czas sami. W czterech questach można odwiedzić, oprócz lokalnie znanego Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu, rezerwat skalny „Piekiełko Szkuckie”, który oczaruje fanów nie tylko geologii.  Miejscem wartym uwagi, na trasie jednego z questów, jest również leśne uroczysko Ormanicha. To miejsce poświęcone zostało pamięci powstańców styczniowych z oddziału Hipolita Zawadzkiego, rozbitego w kwietniu 1863 r. w dwóch bitwach przez wojska carskie. Również miłośnicy architektury znajdą dla siebie wiele ciekawostek: drewniany kościół w Lipie, neoromańską kaplica w Rudzie Malenieckiej, ufundowaną przez Tadeusza Bocheńskiego, czy budynek kaflarni i papierni w Machorach. 

- Obecność tego typu ścieżek znacząco podnosi atrakcyjność naszej lokalnej oferty turystyczno – rekreacyjnej. Questing pozwala, w przystępny sposób, na zapoznanie się z ciekawostkami o przemysłowej przeszłości regionu, przyrodzie, czy geografii okolicy, a przy tym jest dobrą zabawą. – kontynuuje Leszek Kuca – Dlatego zapraszamy wszystkich, by poznali uroki naszej gminy.

Operacja współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

Ulotki questów dostępne są w Urzędzie Gminy  oraz do ściągnięcia ze strony rudamaleniecka.pl i questing.pl

Reklama.


Tagi: turystyka   ruda maleniecka   questing  

Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.55.167

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Świętokrzyskiego

Rządowe wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs AZS UMCS Lublin

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs AZS UMCS Lublin - Wywiady

Spotkanie z Elżbietą Śliwą kandydatką na Burmistrza Buska-Zdroju

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 973 - konferencja prasowa

Konkursy

Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

XV Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej

Automobilklub Kielecki Koło w Kazimierzy Wielkiej i Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej zapraszają w dniu 19 i 20 maja na XV Rajd...