Strona startowa

Wiadomości - Sport

Rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Mężczyzn i Kobiet w Boksie – Kielce 2021! (video)

Dodał: Marta Data: 2021-04-14 09:42:36 (czytane: 18682)

W turnieju wystąpi 414 bokserów urodzonych w latach 2002 i 2003 z 53 krajów. Polskę reprezentuje 10 zawodniczek i 10 zawodników. Zobacz

Ogromnie się cieszę, że nasz region gości wspaniałych, utalentowanych sportowców. Jesteśmy dumni, że Świętokrzyskie zostało gospodarzem tak prestiżowego  dla środowiska bokserskiego wydarzenia – tym bardziej, że impreza rangi mistrzostw świata w tej dyscyplinie jeszcze nigdy nie odbyła się w Polsce. To historyczna chwila i cieszymy się, że możemy być jej częścią – powiedział marszałek Andrzej Bętkowski podczas ceremonii otwarcia Młodzieżowych Mistrzostw Świata Mężczyzn i Kobiet w Boksie, które do 24 kwietnia odbywać się będą w kieleckiej Hali Legionów.

Konferencja przed otwarciem Mistrzostw

Uroczystą inaugurację Mistrzostw poprzedziła konferencja prasowa, w której udział wzięli: marszałek Andrzej Bętkowski, Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Umar Kremlev, prezydent Światowej Organizacji Boksu Olimpijskiego AIBA, Istvan Kovacs, sekretarz generalny AIBA, Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Bogdan Wenta, prezydent Kielc oraz Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland. Z uczestnikami konferencji poprzez łącza internetowe połączyła się także Anna Krupka, wiceminister sportu.

Zobacz

Podczas spotkania prasowego biorący w nim udział organizatorzy imprezy zwracali uwagę na wyjątkowość sytuacji epidemiologicznej, w jakiej rozgrywane są Mistrzostwa. Prezes Grzegorz Nowaczek poinformował, że z powodu zakażenia koronawirusem do Kielc nie mogła przyjechać reprezentacja Turcji, a z powodu niedopełnienia wymogów formalnych w wydarzeniu nie biorą także udziału reprezentanci Argentyny i Stanów Zjednoczonych.

Marszałek Andrzej Bętkowski podkreślając swoją sympatię do boksu i hartu ducha oraz umiejętności uprawiających tę dyscyplinę sportu, podziękował władzom światowej i krajowej federacji pięściarskiej za to, że zdecydowały się zorganizować imprezę tej rangi w regionie świętokrzyskim.

Zobacz

Marszałek podkreślił także szczególną rolę dziennikarzy, na których, ze względu na pandemię covid-19 i fakt, że Mistrzostwa odbywają się bez udziału publiczności, spoczywa odpowiedzialny obowiązek przekazywania relacji z wydarzenia kibicom.

Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego zwrócił uwagę na fakt, iż odbywająca się w Kielcach impreza ma szeroko rozumiany wymiar promocyjny.

Imprezy o takiej klasie i zasięgu jak Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie znakomicie wpływają na pozytywny wizerunek naszego regionu w kraju i poza jego granicami. Świętokrzyskie postrzegane jest bowiem jako miejsce przyjazne sportowi.  A promocja przez sport jest obecnie również sprawdzonym i skutecznym zabiegiem marketingowym – mówił podczas spotkania prasowego Tomasz Jamka. – Zawody sportowe, prócz tego, że są wspaniałą rozrywką uczą zdrowej rywalizacji, radzenia sobie  z przegraną, samokontroli i samokrytyki. Sport, oprócz chęci walki i zwycięstwa, wyrabia w młodych ludziach poczucie dyscypliny i umiejętność pracy nad sobą. Uczy także radzenia sobie w trudnych sytuacjach i wyciągania wniosków zarówno z wygranej, jak  i z porażki. Cechy te niewątpliwie są  potrzebne  w życiu społecznym – dodał członek Zarządu Województwa.

 „Kto jest nieszczęśliwy, niech zajmie się boksem”

Oficjalną ceremonię otwarcia Młodzieżowych Mistrzostw Świata, która rozpoczęła się w Hali Legionów o godz. 16.00, poprzedziły występy taneczne kieleckiej grupy NEXT Dance, wystąpiła także wokalistka Kasia Moś.  Następnie zaprezentowały się reprezentacje poszczególnych krajów, a Kasia Moś zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.

Zobacz

Życzę wszystkim uczestnikom Młodzieżowych Mistrzostw Świata Mężczyzn i Kobiet w Boksie pomyślnego, bezpiecznego przebiegu zmagań, wielu emocji oraz prawdziwie sportowej rywalizacji. Dziękuję organizatorom za wysiłek przygotowania imprezy i życzę, aby ten wysiłek stokrotnie się opłacił, by zawody przebiegły w sportowym duchu, z satysfakcją dla jej uczestników – zwrócił się do zgromadzonych w Hali Legionów marszałek Andrzej Bętkowski. – Witam serdecznie młodych zawodników, adeptów sztuki pięściarskiej, dyscypliny, którą kocham, która spośród wszystkich sportów walki jest mi dyscypliną najbliższą i najpiękniejszą. Podziwiam was! Serdecznie witam opiekunów i trenerów, którzy z wami przyjechali, a także sędziów, bez których zawody sportowe nie mogłyby się odbyć. Dziękuję, że Kielce mogą być dzisiaj stolicą światowego boksu młodzieżowego. Myślę, że spotkanie z Ziemią Świętokrzyską pozostawi w was wszystkich niezatarte wspomnienia – dodał marszałek Andrzej Bętkowski.

Zobacz

Pragnę bardzo podziękować polskim organizatorom, że ten turniej może się odbywać w Kielcach. Czasy mamy niełatwe, dlatego radość jest tym większa, bo udało się nam tu spotkać. Życzę sukcesów wszystkim zawodnikom, ale niech wygra silniejszy! Kibicom zaś życzę, aby oglądając turniej, spędzili ten czas miło i z satysfakcją  – mówił otwierając Mistrzostwa Umar Kremlev, prezydent Światowej Organizacji Boksu Olimpijskiego AIBA. – Pięściarze powiadają, że kto jest nieszczęśliwy, niech zajmie się boksem – wtedy stanie się szczęśliwy. Nie trzeba szukać daleko; siedzący na trybunie Hali Legionów Istvan Kovacs, obecny sekretarz generalny AIBA, swój pierwszy wielki sukces pięściarski odniósł właśnie w Polsce, a potem trafił na piedestał! Zajmował najwyższe miejsca na najważniejszych imprezach, został mistrzem olimpijskim, stał się naprawdę szczęśliwym człowiekiem – mówił prezydent AIBA. – Otwieram Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Mężczyzn i Kobiet w Boksie! – zakończył.

Wiceminister Anna Krupka wyraziła nadzieję, że podczas starć w Hali Legionów zobaczymy w akcji przyszłych mistrzów olimpijskich i mistrzów świata. Jak mówiła, najmocniej będziemy kibicować polskiej reprezentacji.

 – Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu stawia sobie jako cel tworzenie dobrych warunków dla sportu wyczynowego, ale też poprawę pozycji polskich reprezentantów w światowym współzawodnictwie sportowym i upowszechnianie sportu w społeczeństwie. Spotykamy się dziś w Hali Legionów, która znajduje się przy ulicy Leszka Drogosza, wybitnego polskiego sportowca. Miejsce, w którym będzie rywalizowało kilkuset zawodników i zawodniczek z całego świata, to miejsce o pięknym, symbolicznym wymiarze – powiedziała Anna Krupka.

Kilkanaście minut po zakończeniu ceremonii w Hali Legionów rozpoczęły się pierwsze starcia młodych pięściarek i pięściarzy.

Zobacz

Pokazowy trening na Zamku Królewskim w Chęcinach

Organizatorzy Mistrzostw zadbali nie tylko o poziom sportowy i rekordową liczbę uczestników zawodów, ale także o odpowiednią oprawę całości wydarzenia. Wczoraj na Zamku Królewskim w Chęcinach odbył się pokazowy trening medialny na którym nie zabrakło najbardziej rozpoznawalnych postaci krajowego i światowego boksu. W spotkaniu wzięli udział między innymi Umar Kremlev, Grzegorz Nowaczek, mistrz olimpijski z Tokio z 1964 roku, pochodzący z Kołomani koło Kielc Marian Kasprzyk, a także znakomici przedstawiciele kieleckiego boksu Sandra Drabik i Daniel Adamiec. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli reprezentacji narodowych, którzy od dziś rywalizują na ringach Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

Grzegorz Nowaczek,  prezes Polskiego Związku Bokserskiego Umarowi Kremlevovi, na pamiątkę wizyty w królewskim mieście, wręczył pamiątkową szablę. Z kolei Marian Kasprzyk podkreślał, że podczas imprezy czekają nas duże emocje, zwłaszcza w walkach półfinałowych i finałowych.

Otwarty trening medialny na zakończenie wizyty na zamku poprowadził były trener bokserskiej kadry narodowej seniorów Marek Chrobak.

Zobacz

Reprezentanci Polski poznali rywali

 20 reprezentantów Polski poznało wczoraj rywali, z którymi toczyć będą swoje walki. W poniedziałek w Hotelu Binkowski przeprowadzono oficjalne losowanie par. Na ringach w Hali Legionów boksować będą Karolina Ampulska (54 kg), Izabela Rozkoszek (60 kg), Marcel Materla (56 kg) i Mateusz Urban (69 kg). Z grona Biało-Czerwonych od półfinału zawody rozpocznie Martyna Jancelewicz (81 kg). Ma już zapewniony medal.

W 1/32 finału Mateusz Urban (Bojan Boks Lubań) spotka się z Chorwatem Petarem Kneżeviciem, a jeśli wygra to 15 kwietnia zmierzy się z Azerem Samirem Nasirov. Natomiast w 1/16 finału rywalizować będą: Marcel Materla (Skorpion Szczecin) z Włochem Michele Baldassim, Karolina Ampulska (WDA Świecie) z Litwinką Vilte Savickaite i Izabela Rozkoszek (Garda Gierałtowice) z Włoszką Danielą Golino.

W przypadku zwycięstw Marcel Materla powalczy z Japończykiem Arashi Kajiharą, Karolina Ampulska z Kolumbijką Marią Henao Martinez i Izabela Rozkoszek z Zhuldyz Shayakhmetovą z Kazachstanu.

Najpóźniej z Polaków do zawodów przystąpi Martyna Jancelewicz (Taurus Goleniów), która 20 kwietnia w  półfinale wagi 81 kg spotka się z triumfatorką pojedynku Khushi (Indie) – Busra Isildar (Turcja).

Przeciwników z Kuby mają Adrian Timofiejczuk (Hetman Białystok) i Jakub Domurad (Garda Bełchatów). W kategorii 75 kg Timofiejczuk spotka się z Albertem Gonzalezem, a w wadze +91 kg Jakub Domurad z Fernando Arzolą.

Zawody zostaną rozegrane na dwóch ringach w dwóch turach. Medaliści wyłonieni zostaną do 20 kwietnia, zaś 21 kwietnia będzie dniem przerwy w prestiżowych zawodach. Finały turnieju kobiet odbędą się 22 kwietnia o godz. 16.00, finały turnieju mężczyzn 23 kwietnia o tej samej godzinie. Pożegnanie ze wspaniałymi świętokrzyskimi zawodami dla pięściarzy i pięściarek roczników 2002 i 2003 – 24 kwietnia. Mistrzostwa odbywają się bez udziału publiczności, jednak każdy może śledzić na bieżąco zmagania zawodników co zapewnia transmisja internetowa wszystkich walk na oficjalnej stronie Mistrzostw oraz na portalu TVP Sport.

Świętokrzyskie wykorzystuje potencjał promocyjny światowej imprezy

Decyzja o przyznaniu organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata Mężczyzn i Kobiet w Boksie w Kielcach została podjęta w ubiegłym roku na kongresie Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu, a ich organizatorem w Polsce został Polski Związek Bokserski. Jest to historyczne wydarzenie dla polskiego boksu, ponieważ impreza rangi mistrzostw świata w tej dyscyplinie nie odbyła się jeszcze nigdy w naszym kraju.

W połowie marca marszałek Andrzej Bętkowski i członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka podpisali z przedstawicielami Polskiego Związku Bokserskiego umowę na przeprowadzenie podczas mistrzostw działań promujących nasze województwo.

Na podstawie podpisanej umowy na wszystkich materiałach promujących Mistrzostwa, ale też w obrębie ringów bokserskich i na hali sportowej znalazł się herb województwa oraz napis “województwo świętokrzyskie”. Podczas Mistrzostw emitowane są spoty filmowe promujące nasz region. Pojawią się one m.in. podczas transmisji spotkań finałowych mistrzostw w TVP Sport, możliwość ich oglądania mają też miłośnicy boksu śledzący rozgrywki w Internecie. Powstała także specjalna strona internetowa dedykowana Mistrzostwom – www.aibaywch2021.com

Dodatkowo sygnał z transmisją, gdzie są emitowane także spoty promujące region świętokrzyski, jest przesyłany do wszystkich 204 federacji bokserskich na świecie.

Materiał video: Radio Kielce 101.4 MHz - aktualności z regionu świętokrzyskiego i wiadomości sportowe, giełda pracy, radio internetowe

Źródło: swietokrzyskie.pro

Reklama.

Tagi: Turniej bokserski   Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie   świętokrzyskie  

Zobacz także

Okręgowy Puchar Polski w Futsalu

Dodane: 2022-11-29 09:53 - Komentarze  (0)  czytane (2276)

TAGI: futsal, Pińczów


Komentarze (1)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.192.38.49

(2021-04-14 16:01:37)

Bardzo ostre komentarze radnych po odwołaniu zastępców prezydenta Kielc! "Robił z nich kozłów ofiarnych"

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Podpisanie umowy pomi?dzy Uzdrowiskiem Busko-Zdrój S. A. i Uniwersytetem Jana Kochanowskiego

XXVII Mi?dzynarodowy Festiwal 'LATO Z CHOPINEM' im. Barbary Hesse-Bukowskiej

To by? ?wietny wyst?p "Orkiestry Na Du?ym Rowerze'"

Aleja Mickiewicza w stylu retro

Adam Zdunikowski ods?oni? swoje 'S?oneczko' w buskiej Alei Gwiazd

Beata Szyd?o odwiedzi?a Busko-Zdrój

Konkursy

Uwaga konkurs! Wygraj podwójne zaproszenie na spektakl: Lista męskich życzeń
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki ! Zapraszamy na występ Kabaretu Smile!!!
Konkurs rozstrzygnięty! Sprawdź wyniki!!! Zaprszamy na koncert DON VASYL I CYGAŃSKIE GWIAZDY!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Nieruchomości na sprzedaż

Dzia?ki 1365m2 Las Winiarski 5 km od Buska-Zdroju. OKAZJA! Na sprzeda?
Cena: 45000zl

Mieszkanie 53.7m2, 2 pokoje, 1 pi?tro, Busko-Zdrój os. Pu?askiego Na sprzeda?
Cena: 279900zl

Dzia?ka 12852m2, Hala, budynki produkcyjne i socjalne, gara?e, betoniarnia Pi?czów Na sprzeda?
Cena: 2500000zl

Dzia?ki inwestycyjne/budowlane 12580m2, Busko-Zdrój, Bronina Na sprzeda?
Cena: 599000zl

Dom w zabudowie bli?niaczej, 135m2, 4 pokoje, Busko-Zdrój, ul.Zbrodzicka Na sprzeda?
Cena: 499000zl

Mieszkanie 45,5m2, 3 pokoje, parter. Busko-Zdrój, Aleja Mickiewicza 4 Na sprzeda?
Cena: 295000zl

Dom 150m2, Busko-Zdrój, ul.Kazimierza Wielkiego, blisko centrum Na sprzeda?
Cena: 679000zl

Mieszkanie 57m2, 3 pokoje Busko-Zdrój, os. Andersa Na sprzeda?
Cena: 349000zl

3 pokojowe mieszkanie o pow. 59m2 na os. Andersa w Busku-Zdroju. Mieszkanie znajduje si? na 2 pi?trze, w ?rodkowej klatce. Posiada balkon od strony po?udniowej,

Dom 88m2 na dzia?ce 3318 m2, Grotniki Du?e gm. Nowy Korczyn, blisko rzeki Nidy Na sprzeda?
Cena: 189000zl

Dzia?ka budowlana 1070m2, Busko-Zdrój, Partyzantów Na sprzeda?
Cena: 199000zl

Do sprzedania dzia?ka budowlana o powierzchni 1070m2, pó?tora kilometra od centrum Buska-Zdroju. Dzia?ka o wymiarach 30x35 m, prosta, o lekkim spadku w kierunku

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pamiętacie o Dniu Babci i Dziadka?

Pomysł wprowadzenia do kalendarza Dnia Babci w Polsce pojawił się w tygodniku "Kobieta i Życie" w 1964 roku. Już rok później święto...