Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiększanie piersi bez tajemnic - jak przebiega operacyjne powiększenie biustu?

Dodał: Milena Data: 2019-06-26 13:03:49 (czytane: 1051)

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej jest powiększanie piersi. Ta część kobiecego ciała postrzegana jest jako symbol kobiecości we wszystkich kulturach.Dlatego właśnie tak wiele pań decyduje się na powiększenie biustu. Przebieg zabiegu uzależniony jest od wybranej metody augmentacji.

implanty.jpg

Powiększenie piersi z użyciem implantów

Operacyjne powiększenie biustu za pomocą implantów jest najczęściej stosowaną metodą. Wykorzystuje się w niej implanty silikonowe lub wypełnione solą fizjologiczną. Zabieg przeprowadzany jest w specjalistycznych klinikach w znieczuleniu ogólnym. Nad bezpieczeństwem pacjentki czuwa lekarz anestezjolog. Jeszcze przed podaniem znieczulenia, na ciele pacjentki oznaczana jest linia cięcia. Po podaniu narkozy chirurg plastyk wykonuje nacięcie w fałdzie podpiersiowym, dole pachowym lub wokół dolnej krawędzi otoczki brodawki piersiowej. Metoda ustalana jest przed zabiegiem i zależy od rodzaju wszczepianego implantu, który może być umieszczony pod lub nad mięśniem piersiowym. Listę klinik zajmujących się różnymi metodami powiększania biustu znaleźć można na stronie: powiększanie piersi na tourmedica.pl.

Przebieg wszczepienia implantów

W przypadku implantu silikonowego, umieszczanego pod mięśniem, poprzez cięcie pachowe, chirurg musi oddzielić mięsień od ściany klatki piersiowej. Odnajduje brzeg mięśnia i preparuje okolicę, tworząc miejsce na umieszczenie implantu. Następnie do wytworzonej kieszeni wkładany jest implant i – gdy zachodzi taka potrzeba – również dren odprowadzający zalegającą treść z pola pooperacyjnego. Jeżeli implant umieszczony ma być pomiędzy tkanką gruczołową a mięśniem, chirurg wykonuje cięcie skórne w linii podsutkowej lub przez otoczkę. Preparuje tkanki w celu wytworzenia kieszonki. Po umieszczeniu implantu tkanki szyte są warstwowo, a na końcu zakłada się szwy kosmetyczne. Operacja trwa około godziny.

Chirurgiczne powiększenie piersi tłuszczem własnym

BEALI – Breast Augmentation by Lipotransfer – to metoda powiększenia biustu pobranym wcześniej własnym tłuszczem. Zabieg dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich polega na pobraniu tkanki tłuszczowej ze wskazanego miejsca na ciele kobiety. Mogą to być uda, łydki czy fałd brzuszny. Do przeszczepu tkanki tłuszczowej do piersi kobieta poddawana jest narkozie ogólnej. Chirurg wykonuje niewielkie, kilkumilimetrowe nacięcia, do których wprowadza kaniule. Pobiera nimi tkankę tłuszczową. Tłuszcz jest odpowiednio przygotowywany poprzez wirowanie i dekantację. Dopiero wtedy następuje drugi etap powiększenia piersi. Przy pomocy nacięć o wielkości do 1,8 mm i wprowadzonych do nich kaniul uzyskany materiał wstrzykiwany jest między skórę a gruczoł piersiowy do mięśnia piersiowego i wokół samych piersi. Ta metoda pozwala na powiększenie biustu o jeden rozmiar. Do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów i właściwej wielkości piersi konieczne może być kilka zabiegów.

Przed wyborem metody chirurgicznego powiększenia piersi warto zapoznać się z artykułem: „Powiększanie piersi od A do Z. Przebieg zabiegu, przeciwwskazania i rodzaje implantów”. Bez względu na wybór metody, zawsze należy wybierać profesjonalne kliniki, gdyż daje to pewność osiągnięcia oczekiwanych rezultatów i uniknięcia powikłań.

/artykuł sponsorowany/

Reklama.


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.81.69.220

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Dom 220m2, działka 8021m2, Żurawniki gm, Złota, powiat pińczowski Na sprzedaż
Cena: 469000zl

Dom 109m2, 5 pokoi, podpiwniczony, Ćmielów, ul. Sandomierska Na sprzedaż
Cena: 279000zl

Działka inwestycyjna 1751m2, Busko-Zdrój, centrum, ul. Batorego Na sprzedaż
Cena: 1240000zl

Do sprzedania działka inwestycyjna o pow.1751m2 w ścisłym centrum Buska-Zdroju przy ul Batorego. Działka bezpośrednio przy bardzo uczęszczanym ciągu komunikacyjnym

Dom 90m2 Kostrzeszyn, gm. Złota Na sprzedaż
Cena: 119000zl

Mieszkanie 55,10m2, 3pokoje, Kazimierza Wielka, ul. Kolejowa Na sprzedaż
Cena: 169000zl

Nowe mieszkanie/apartament 53,04 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (30) Na sprzedaż
Cena: 259896zl

Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 53.04m2. Przedpokój, łazienka, sypialnia, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Nowe mieszkanie/apartament 69,77 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (34) Na sprzedaż
Cena: 333501zl

Mieszkanie bezczynszowe 69,77 m2 w Busku-Zdroju. Przedpokój, łazienka, sypialnia, sypialnia, salon z aneksem kuchennym, spiżarnia. Obok tereny zielone i piękny plac

Nowe mieszkanie/apartament 32,05 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (06) Na sprzedaż
Cena: 163455zl

Nowe Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 32,05 m2. Przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Lokal do wynajęcia 200m2 ul. Plac Targowy, Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 3990zl

Do wynajęcia atrakcyjny lokal handlowo- usługowy w centrum Buska-Zdroju na ulicy Plac Targowy. Lokal o powierzchni użytkowej 200m2, wysokość pomieszczeń 3,20m.

Nowe mieszkanie/apartament 54.66 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (28) Na sprzedaż
Cena: 261275zl

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dni Ponidzia w Pińczowie

Tegoroczne Dni Ponidzia świętujemy od 28 do 30 czerwca 2019. Czekają nas trzy dni radosnej, muzycznej i tanecznej zabawy. ...