Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Powiększanie piersi bez tajemnic - jak przebiega operacyjne powiększenie biustu?

Dodał: Milena Data: 2019-06-26 13:03:49 (czytane: 1932)

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej jest powiększanie piersi. Ta część kobiecego ciała postrzegana jest jako symbol kobiecości we wszystkich kulturach.

Kino Jędrzejów
www.ckjedrzejow.pl/repertuar-kina,kino Jędrzejów, kino w Jędrzejowie, film, repertuar kina, co grają w kinie

Al. J. Piłsudskiego 3. 28-300, Jędrzejów

Dlatego właśnie tak wiele pań decyduje się na powiększenie biustu. Przebieg zabiegu uzależniony jest od wybranej metody augmentacji.

implanty.jpg

Powiększenie piersi z użyciem implantów

Operacyjne powiększenie biustu za pomocą implantów jest najczęściej stosowaną metodą. Wykorzystuje się w niej implanty silikonowe lub wypełnione solą fizjologiczną. Zabieg przeprowadzany jest w specjalistycznych klinikach w znieczuleniu ogólnym. Nad bezpieczeństwem pacjentki czuwa lekarz anestezjolog. Jeszcze przed podaniem znieczulenia, na ciele pacjentki oznaczana jest linia cięcia. Po podaniu narkozy chirurg plastyk wykonuje nacięcie w fałdzie podpiersiowym, dole pachowym lub wokół dolnej krawędzi otoczki brodawki piersiowej. Metoda ustalana jest przed zabiegiem i zależy od rodzaju wszczepianego implantu, który może być umieszczony pod lub nad mięśniem piersiowym. Listę klinik zajmujących się różnymi metodami powiększania biustu znaleźć można na stronie: powiększanie piersi na tourmedica.pl.

Przebieg wszczepienia implantów

W przypadku implantu silikonowego, umieszczanego pod mięśniem, poprzez cięcie pachowe, chirurg musi oddzielić mięsień od ściany klatki piersiowej. Odnajduje brzeg mięśnia i preparuje okolicę, tworząc miejsce na umieszczenie implantu. Następnie do wytworzonej kieszeni wkładany jest implant i – gdy zachodzi taka potrzeba – również dren odprowadzający zalegającą treść z pola pooperacyjnego. Jeżeli implant umieszczony ma być pomiędzy tkanką gruczołową a mięśniem, chirurg wykonuje cięcie skórne w linii podsutkowej lub przez otoczkę. Preparuje tkanki w celu wytworzenia kieszonki. Po umieszczeniu implantu tkanki szyte są warstwowo, a na końcu zakłada się szwy kosmetyczne. Operacja trwa około godziny.

Chirurgiczne powiększenie piersi tłuszczem własnym

BEALI – Breast Augmentation by Lipotransfer – to metoda powiększenia biustu pobranym wcześniej własnym tłuszczem. Zabieg dzieli się na dwa etapy. Pierwszy z nich polega na pobraniu tkanki tłuszczowej ze wskazanego miejsca na ciele kobiety. Mogą to być uda, łydki czy fałd brzuszny. Do przeszczepu tkanki tłuszczowej do piersi kobieta poddawana jest narkozie ogólnej. Chirurg wykonuje niewielkie, kilkumilimetrowe nacięcia, do których wprowadza kaniule. Pobiera nimi tkankę tłuszczową. Tłuszcz jest odpowiednio przygotowywany poprzez wirowanie i dekantację. Dopiero wtedy następuje drugi etap powiększenia piersi. Przy pomocy nacięć o wielkości do 1,8 mm i wprowadzonych do nich kaniul uzyskany materiał wstrzykiwany jest między skórę a gruczoł piersiowy do mięśnia piersiowego i wokół samych piersi. Ta metoda pozwala na powiększenie biustu o jeden rozmiar. Do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów i właściwej wielkości piersi konieczne może być kilka zabiegów.

Przed wyborem metody chirurgicznego powiększenia piersi warto zapoznać się z artykułem: „Powiększanie piersi od A do Z. Przebieg zabiegu, przeciwwskazania i rodzaje implantów”. Bez względu na wybór metody, zawsze należy wybierać profesjonalne kliniki, gdyż daje to pewność osiągnięcia oczekiwanych rezultatów i uniknięcia powikłań.

/artykuł sponsorowany/

Reklama.

Zobacz także

Czyste piękno w naturalnej odsłonie – polskie meble drewniane

Dodane: 2019-11-17 13:10 - Komentarze  (0)  czytane (806)

TAGI:Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 3.92.92.168

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Wygraj zabieg w Studio Urody Perfect!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Działka budowlana 980m2, Busko-Zdrój, os. Sikorskiego Na sprzedaż
Cena: 140000zl

Oferujemy Państwu do sprzedania atrakcyjną działkę budowlaną o powierzchni 980 m2, Busko-Zdrój os. Sikorskiego. Doskonała lokalizacja na obrzeżach Buska-Zdroju.

Działka budowlana 1200m2, Skorocice, 4km od Buska-Zdroju Na sprzedaż
Cena: 25000zl

Dom 100m2, 4 pokoje, + budynek mieszkalny, działka 1500m2, Pacanów ul. Biechowska Na sprzedaż
Cena: 299000zl

Oferujemy Państwu do sprzedaży nieruchomość składającą się z domu mieszkalnego o powierzchni ok. 100m2 + budynek mieszkalny o pow ok. 50m2 w centrum miasta Pacanów.

Działka budowlana 910m2, Busko-Zdrój, Las Winiarski Na sprzedaż
Cena: 52000zl

Oferujemy Państwu do sprzedania atrakcyjną działkę w malowniczej okolicy; Las Winiarski 3 km od Buska-Zdroju. Działka prosta, równa, w kształcie prostokąta, ogrodzona.

Działka budowlana 1150m2, Busko-Zdrój, ul. Wyszyńskiego Na sprzedaż
Cena: 249000zl

Do sprzedania atrakcyjne działki budowlane w Busku-Zdroju, przy ul. Wyszyńskiego. Nieruchomość składa się z trzech działek o nr 124/5, 124/7, 128/8 o łącznej powierzchni

Dzialka budowlana 1200m2, Busko-Zdrój, Zwierzyniec Na sprzedaż
Cena: 25000zl

Do sprzedania oferujemy Państwu działkę budowlaną o pow. 1200m2 w Zwierzyńcu - 6 km od Buska-Zdroju. Działka prosta, równa, w kształcie prostokąta. W sąsiedztwie

Dom 220m2, działka 8021m2, Żurawniki gm, Złota, powiat pińczowski Na sprzedaż
Cena: 449000zl

Mieszkanie/apartament 57.95 m2, 3pokoje, Busko-Zdrój, przy winnicy Zbrodzice (2B) Na sprzedaż
Cena: 259000zl

Oferowany Apartament 2B położony na piętrze dwukondygnacyjnego budynku składa się z salonu z aneksem kuchennym, 2 pokoi, łazienki, przedpokoju. Pierwszy etap kompleksu

Nowe mieszkanie/apartament 32m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (18) Na sprzedaż
Cena: 192000zl

Nowe Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 32 m2. Przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Nowe mieszkanie/apartament 37,94 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (33) Na sprzedaż
Cena: 222000zl

Mieszkanie bezczynszowe 37,94 m2 w Busku-Zdroju: przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Blisko strefy zdrojowej. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmiana czasu na zimowy - będziemy spać o godzinę dłużej

W nocy z soboty na niedzielę (26/27 października) przestawiamy zegarki o godzinę do tyłu, z 3.00 na 2.00 w nocy. Co oznacza, że śpimy...