Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

''Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki dla Delfiny, Huberta i Andrzeja'' w województwie świętokrzyskim.

Dodał: AT Data: 2011-10-01 10:36:08 (czytane: 8362)

Wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Jędrzejowie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach, bardzo gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego do włączenia się do akcji „Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki dla Delfiny, Huberta oraz Andrzeja – każda nakrętka na wagę zdrowia”.Akcja ma na celu pomoc w powrocie do zdrowia trzem młodym osobom z powiatu jędrzejowskiego: Delfinie Maroszek, Hubertowi Maj i Andrzejowi Wszędybył.

Koordynatorem akcji „Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki dla Delfiny, Huberta i Andrzeja - każda nakrętka na wagę zdrowia” jest Dariusz Lisowski, pełnomocnik starosty jędrzejowskiego ds. sportu.

Delfina jest 22-letnią mieszkanką Sędziszowa, która od kilku lat choruje na dziecięce porażenie mózgowe, objawiające się czterokończynowym niedowładem oraz znaczną wadą wymowy. Choroba sprawiła, że dziewczyna nie porusza się samodzielnie – potrzebuje pomocy innych osób. Dziś Delfina pilnie potrzebuje zaopatrzenia w sprzęt ortopedyczny oraz wózek inwalidzki, gdyż ten, na którym obecnie się porusza, jest częściowo uszkodzony i nie gwarantuje jej bezpieczeństwa. Sytuacja materialna jej 6-osobowej rodziny, utrzymującej się z pracy jedynie jednego z rodziców, jest bardzo ciężka. Sami nie są w stanie zapewnić córce odpowiednich warunków życia. Na dzień dzisiejszy, dzięki środkom finansowym, pozyskanym ze zbiórki nakrętek, Dariuszowi Lisowskiemu oraz organizatorom akcji, udało się już zamówić dla Delfiny specjalistyczny wózek inwalidzki, który zostanie jej przekazany do końca września. Koszt wózka to około 3500 zł.

Hubert jeszcze 2 lata temu studiował i pracował w Krakowie. Miał głowę pełną ambitnych marzeń, asystował Ewie Drzyzdze podczas przygotowywania i kręcenia kolejnych odcinków „Rozmów w Toku”. Jego świat zawalił się w ciągu jednego dnia, kiedy to niespodziewanie potwornie rozbolała go głowa. Diagnoza postawiona przez lekarzy brzmiała dla niego i jego rodziców jak prawdziwy wyrok. Okazało się, że ma w głowie potężnego tętniaka, który wymaga natychmiastowego usunięcia. Skomplikowana operacja, podczas której usunięto Hubertowi prawie połowę lewej części mózgu i następująca po niej śpiączka, bardzo poważnie uszkodziły jego zdrowie. Niestety w międzyczasie doszły kolejne komplikacje: został w szpitalu zarażony gronkowcem złocistym, który całkowicie wyniszczył jego stawy biodrowe. Ponadto w najbliższym czasie Huberta czeka dodatkowa operacja, polegającą na usunięciu części czaszki i wstawieniu w jej miejscu implantu. Obecnie jego koszty leczenia i rehabilitacji wynoszą około 10 000 złotych miesięcznie. Dla rodziców Huberta liczy się każda pomoc finansowa. Dzięki środkom finansowym pozyskanym ze zbiórki nakrętek zapłacono fakturę za zabiegi rehabilitacyjne Huberta w wysokości 2500 zł. Ponadto został zamówiony dla niego podnośnik, pionizator z możliwością przewożenia np. do kąpieli, który zostanie przekazany Hubertowi do końca września.

Andrzej w zimie 2005 roku, wracając z pracy do domu, pośliznął się na lodzie i upadł na plecy. Niestety mężczyzna, zajęty chorobą syna, który akurat znalazł się w szpitalu, nie miał czasu odwiedzić lekarza. Andrzej zlekceważył upadek, pomimo bólu nadal - przez ponad rok - chodził do pracy, aż do dnia, kiedy to położył się spać, a rano nie był w stanie wstać. Helikopterem został przewieziony do szpitala. Tam też usłyszał diagnozę, iż na wskutek tego feralnego upadku, ma w 95% uszkodzony rdzeń kręgowy. Andrzej utracił czucie i władzę w nogach, dziś zmuszony jest poruszać się na wózku inwalidzkim. Koszty jego leczenia, na tę chwilę, przekraczają 100000 zł, do tego dochodzą jeszcze koszty leczenia jego dwójki dzieci: córki chorej na astmę oraz syna, który z dnia na dzień traci wzrok. Leki dla nich to wydatek rzędu 800 zł miesięcznie. Niestety mężczyzna, będąc przykuty do wózka, nie może podjąć stałej pracy. Mimo swojej choroby – nie poddaje się, walczy dalej. Obecnie rozwozi ulotki w Jędrzejowie. Dodatkowo Andrzej zmaga się z odleżynami, dlatego też sprawą priorytetową jest zakup dla niego specjalnej poduszki przeciwodleżynowej pneumatycznej do wózka inwalidzkiego. Na chwilę obecną, dzięki pozyskanym środkom finansowym, organizatorom akcji udało się już zakupić dla Andrzeja nie tylko tą poduszkę o wartości 850 zł, ale również materac przeciwodleżynowy na sumę 650 zł oraz leki niezbędne w jego chorobie na kwotę 1200 zł. Mężczyzna otrzymał również wsparcie w postaci wyprawek szkolnych dla swoich dzieci.

Aby pomóc Delfinie, Hubertowi i Andrzejowi wystarczy zbierać plastikowe nakrętki z butelek, kremów, słoików czy detergentów. Każdego dnia tylko jedna rodzina wyrzuca do kosza przynajmniej kilka takich nakrętek. W ciągu całego miesiąca pozbywa się ich już kilka kilogramów. W każdym miasteczku w koszach i kontenerach „tonie” kilka ton plastikowych nakrętek, które mogłyby pomóc w powrocie do zdrowia Delfinie, Hubertowi i Andrzejowi.

misiek_zdzisiek.JPG 


Drogi Czytelniku, otwórz swoje serce na drugiego człowieka, pamiętając, że dobro do Ciebie kiedyś powróci. Dziś tak niewiele potrzeba, abyś pomógł Delfinie, Andrzejowi i Hubertowi. Kiedy będziesz odkręcać plastikową nakrętkę z butelki wody mineralnej, soku czy kawy – pamiętaj, że może ona pomóc tym trzem młodym osobom. Oni liczą i czekają na Twoją pomoc!


Wierzymy, że od dziś, mając już świadomość, iż każda wyrzucona do kosza przez Ciebie i Twoją rodzinę plastikowa nakrętka, niweczy szansę pomocy drugiemu człowiekowi - nie wyrzucisz już ani jednej nakrętki, ale będziesz je zbierać. Każda zebrana przez Ciebie nakrętka będzie na wagę złota i przyczyni się do powrotu do zdrowia Delfiny, Andrzeja i Huberta.

Zebrane nakrętki możesz zanieść do instytucji, które włączyły się do akcji:

•  Powiatowy Urząd Pracy w Busku-Zdroju, ul. Różana 2

•  Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Busku-Zdroju, os Świerczewskiego 17

•    Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju ul. Mickiewicza 10 - (pok. 1A)

•     Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju ul. Kościuszki 2A - (świetlica)

•     Bank Żywności w Busku-Zdroju ul. Broniewskiego 5A

•    Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach, al. IX Wieków Kielc 3, punkt informacyjny na parterze przy głównym wejściu;

•    Radio Planeta Kielce, ul. Zagórska 18b/5;

•    Zakład Gazowniczy w Kielcach, ul. Loefflera 2;

•    Budynek Nidy w Kielcach, ul. Wesoła 51.pokój 131

•    Redakcja Echo Dnia

•    Redakcja Radio Kielce

•    Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, ul. Armii Krajowej 9;

•    Starostwo Powiatowe w Kielcach ul. al. IX Wieków Kielc 3

•    Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach ul. Seminaryjska 12

•    Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie ul 11-Listopada 73

•    Firma ECO-MEDIA Jędrzejów ul. Tadeusza Kościuszki 19

•    Firma IGA-MARKET   Sędziszów Os Sady 24

•    Firma ELPRO  Pińczów  ul. Złota 12A

•    Redakcja Gazety Jędrzejowskiej w Jędrzejowie Pl. Kościuszki 22 I piętro


Akcja „ Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki dla Delfiny, Huberta i Andrzeja”, którą całym sercem wspierają: Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, Beata Oczkowicz, wicewojewoda świętokrzyski oraz Edmund Karczmarek, starosta jędrzejowski, objęła już całe województwo świętokrzyskie i każdego dnia zatacza coraz szersze kręgi.

A wszystko to, dzięki osobie Dariusza Lisowskiego, dla którego to, pomoc Delfinie, Hubertowi oraz Andrzejowi stała się misją życia. Sam, kilka lat temu, był w podobnej sytuacji jak ci, młodzi ludzie. Brał udział w ciężkim wypadku samochodowym, przeszedł operację kręgosłupa i przez dwa lata chodził o kulach. Ponieważ został zwolniony z pracy – jego świat legł w gruzach. Był jedynym żywicielem 5. osobowej rodziny. Nagle poczuł się bezradny i bezużyteczny. Jedyną jego nadzieją był list do Edmunda Karczmarka, starosty jędrzejowskiego, u którego postanowił szukać pomocy. Jego wołanie o pomoc spotkało się z serdecznym odzewem, starosta wyciągnął do niego pomocną dłoń.

Teraz Dariusz Lisowski chce pomagać innym, bo wie, przez co przechodzi Delfina, Hubert i Andrzej. Nikt bardziej nie zrozumie tych młodych ludzi niż on sam, chce oddać to, co sam otrzymał. Dziś „zaraża” wszystkich swoją dobrocią i wielkim sercem, z wielką wytrwałością walczy o każdą kolejną nakrętkę.

Wszyscy, którzy mogą i chcą pomóc finansowo, mogą też wpłacać pieniądze na konto:
Bank Spółdzielczy w Sędziszowie 69 8513 0001 0000 0546 2000 0010,
z dopiskiem "Dla Andrzeja” lub "Dla Huberta”  lub ”Dla Delfiny”.

Szczegółowych informacji na temat akcji udziela:
Dariusz Lisowski
pełnomocnik starosty jędrzejowskiego
Tel: 601 959 644  lub 41 386 58 00
e-mail: lisowski.dariusz.pelnomocnik@poczta.fm

/Ewa Tarapata/

 

Reklama.


Zobacz także

To będzie rok lepszy niż wszystkie!

Dodane: 2018-10-18 16:43 - Komentarze  (0)  czytane (423)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.198.55.167

-Ewa (2011-09-20 22:22:36)

Popieram słowa Jadwigi oraz Izy. Niestety ale co niektórym ludziom łatwiej jest krytykować działania drugiego człowieka aniżeli samemu coś zrobić. Pan Dariusz mógł przecież przejść obojętnie obok losu tych młodych ludzi, ale nie zrobił tego, bo ma wielkie serce. Przez jego działania przemawia dobroć i wrażliwość na drugiego człowieka. Sam był kiedyś w podobnej sytuacji i chyba nikt bardziej nie wie, co czuje Delfina, Hubert i Andrzej. Jak już zostało powiedziane, wkrótce pomocą zostanie objęta osoba z powiatu buskiego. Akcja jest bardzo szlachetna i należy też pamiętać, że Pan Dariusz, pomimo, że nie pobiera z tego tytułu żadnego wynagrodzenia, poświęca na nią cały swój wolny czas i gdyby takich ludzi jak on było więcej - można by pomóc nie tylko Delfinie, Hubertowi i Andrzejowi, ale i kolejnym osobom. Na terenie Buska jest kilka punktów zbiórki nakrętek, więc od dziś już nie marudzimy - tylko zbieramy wszyscy nakrętki.

-Iza (2011-09-20 19:49:43)

Wstyd mi gdy czytam takie komentarze, krytykujące ludzi którzy robią takie fajne rzeczy i tyle dobrego.Jak się kogoś chce uderzyć to się kij znajdzie.Ja również uczestniczyłam w organizacji Spartakiady w X 2010 u nas w Busku.Znam osobiście Pana Darka,bardzo dobry człowiek i na dodatek wrażliwy na ludzką krzywdę.Piszmy prawdę ! Wszyscy, ale to powtarzam wszyscy mieli podziękowane za organizację tej Spartakiady i organizatorzy jak również Pan Darek pamiętał o każdym uczestniku.Żeby nie być gołosłowną ja również dostałam podziękowanie.Jak napisała Jadzia szkoda że u nas brak pomysłów !! a dużo się krytykuje!! Proszę pokazać krytykujący że jesteście w stanie w jednym momencie pomóc tylu tak bardzo chorym ludziom.Pomysł bardzo dobry i popieram go z całego serca.Zwracam się z tego miejsca do wszystkich mieszkańców naszego miasta, zbierajmy nakrętki i pomóżmy młodym osobom które tej pomocy potrzebują.Bo nigdy nie wiadomo kiedy my tej pomocy będziemy potrzebować!!Z tego co zdążyłam ustalić punkt zbiórki nakrętek znajduje się w naszym Urzędzie Pracy w Busku.

-Jadwiga (2011-09-20 13:17:10)

Jeżeli ktos coś robi dobrego to zaraz go trzeba skrytykować.Brałam udział w organizacji Spartakiady w X 2010.Bądźmy do końca uczciwi,byly podziekowania dla Powiatu Buskiego i współporganizatorów z Buska Zdroju.Zastanówmy się dlaczego taka akcja nie powstała jeszcze na naszym terenie?? Znam Pana Darka, to jest cudowny, wrazliwy człowiek któremu zalezy na pomocy osobom chorym i potrzebujacym.Więc zamiast krytykować trzeba się wziąśc do roboty i pomagac

-zgredek (2011-09-19 23:40:43)

Drogi Rafale i Ewo. Nie musicie mnie uświadamiać. Ja tej "dziewczynce" (piszę w cudzysłowie, bo to przecież młoda kobieta) pomagam w różny sposób od dnia wypadku i nie robię wokół tego wielkiego szumu, by wypromować siebie (tak , jak robi to szanowny pan Darek). Ja również Was pozdrawiam.

-Ewa (2011-09-19 08:59:11)

Potwierdzam słowa Rafała.Pan Dariusz jest zainteresowany objęciem pomocą dziewczynki z Buska i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już niebawem będziemy mogli zbierać nakretki i dla niej.

-Rafał (2011-09-19 07:55:51)

Drogi Zgredku !!!

Muszę Cię troszkę uświadomić, powiat buski przyłączył się do tej akcji i zbiera nakrętki już od jakiegoś czasu. Pan Darek jest w stałym kontakcie z koordynatorem w busku i jest zainteresowany pomocą dla dziewczynki w Busku-Zdroju dla której będziemy w najbliższym czasie zbierać nakrętki. Ja myślę, że nie można rozpatrywać tak tej sprawy kto i dla kogo, czy komu jest bardzie potrzebna pomoc. Nie mówmy tylko pomagajmy. To jest najważniejsze w tej akcji. Po prostu pomagajmy. Pozdrawiam Cię serdecznie.

-Zgredek (2011-09-18 02:07:36)

Akcja jak najbardziej szlachetna, ale czy w naszym powiecie nie znajdziemy ani jednej osoby w podobnym położeniu, której moglibyśmy w ten sam sposób pomóc? Pan Lisowski to showman narobi szumu wokół akcji, ludzie odwalą kawał dobrej roboty, a on przypisze wszelkie zasługi sobie, Staroście Jędrzejowskiemu, mieszkańcom powiatu jędrzejowskiego i Marszałkowi Województwa. O reszcie po prostu zapomni. Taki po prostu Pan Karierowicz. Dla niedowiarków proponuję prześledzić podziękowania za Spartakiadę Błękitny Promyk Nadziei z X 2010 zorganizowaną w Busku. Jędrzejów wychwalony, a o Busku zapomnieli. Więc zbierajmy nakrętki, ale dla kogoś "naszego" na pewno ktoś taki się znajdzie.

-mądruś (2011-09-17 18:06:18)

a że nie oddadzą to trzeba zbierać.
I już wszystko jasne:)

-w (2011-09-17 12:56:23)

a po co zbierac jak by tacy poslowie przed wyborami oddali swoje premie i diety na zecz osob niepelnosprawnych

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Świętokrzyskiego

Rządowe wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs AZS UMCS Lublin

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs AZS UMCS Lublin - Wywiady

Spotkanie z Elżbietą Śliwą kandydatką na Burmistrza Buska-Zdroju

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 973 - konferencja prasowa

Konkursy

Konkurs zakończony: Koncert Beaty Kozidrak & Bajm
Konkurs zakończony: Onyx Club - Pub & Restaurant
Konkurs zakończony: Koncert Michała Szpaka w Kielcach
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na spektakl Ostra jazda
Konkurs zakończony: Słodka Uczta dla Dwojga w Lodziarni Dolce Vita
Konkurs zakończony: Koncert zespołu Poparzeni Kawą Trzy
Konkurs zakończony: Koncert Tribute to Jantar w Kielcach
Konkurs zakończony: Koncert Raz Dwa Trzy Młynarski w Kielcach
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Przeczytaj kolejną wiadomość:

2 maja Dzień Flagi

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...