Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Misiek Zdzisiek podarował "Błękitny Promyk Nadziei"

Dodał: Agnieszka Data: 2013-01-21 10:02:15 (czytane: 8570)

Fakt, osoby niepełnosprawne żyją "inaczej" muszą "przeskakiwać" góry, toczyć codzienną walkę ze schodami, podestami a w końcu ludźmi! Jest im milion razy trudniej niż nam - pozornie zdrowym i pełnosprawnym!Jednak to Oni potrafią cieszyć się każdym dniem, każdym wschodem słońca. Żyją płaczą, śnią i marzą.

Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” powstała z myślą niesienia pomocy dzieciom chorym, niepełnosprawnym oraz osobom cierpiącym, głównym celem Fundacji jest niesienie pomocy oraz dążenie do poprawy sytuacji tych najbardziej pokrzywdzonych czyli dzieci, osób chorych, niepełnosprawnych, samotnych i cierpiących.

18 stycznia korzystając z gościnności oraz życzliwości Starosty Jędrzejowskiego Pana Edmunda Kaczmarka Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei ” w budynku Starostwa Powiatowego przekazała pomoc w postaci elektrycznego wózka inwalidzkiego dla Izabeli Ołowni mieszkanki Skarżyska Kamiennej. Wózek inwalidzki został częściowo sfinansowany ze zbiórki nakrętek z akcji pomocowej „Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki”.

misiek_wozek001.JPG
 

Izabela Ołownia jest energiczną bardzo wrażliwą 21 letnią mieszkanką Skarżyska Kamiennej, która choruje na porażenie kończyn dolnych. Iza jak każdy z nas ma swoje pasje oraz marzenia, jej główna pasją jest fotografia artystyczna. Jej marzeniem było aby mogła samodzielnie pojechać w plener i poświecić się swojej pasji czyli fotografowaniu. Misiek Zdzisiek spełnił marzenie Izy. Pani Izo mamy nadzieję, że ten wózek pozwoli Pani realizować swoje pasje i spełnią się Pani marzenia . Życzymy tego z całego serca - powiedział Starosta Jędrzejowski Edmund Kaczmarek


W wyniku przeprowadzonej zbiórki nakrętek w okresie od 1grudnia 2012 do 16 stycznia 2013 r. Fundacja Miska Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” mogła dofinansować zakup wózka elektrycznego. Iza otrzymała dofinansowanie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Skarżysku Kamiennej w wysokości 6.300 zł, które jednak nie wystarczyło, aby zakupić ten wymarzony wózek. Fundacja Miśka Zdziśka dofinansowała zakup wózka kwotą 1200 zł, łączny koszt wózka dla Izy to 7.500 zł Iza wraz z rodzina zwróciła się do nas o pomoc w dofinansowaniu brakującej sumy - udało nam się pomóc tej fantastycznej i wrażliwej dziewczynie. Iza wyjechała z Jędrzejowa z nowym wózkiem inwalidzkim oraz z przepięknym uśmiechem na twarzy. To dzięki pomocy i wsparciu, często nawet anonimowych osób mogło spełnić się jej marzenie - powiedział Dariusz Lisowski Prezes Fundacji.


Wspólnie możemy więcej
Fundacja Miśka Zdziśka apeluje również o pomoc dla swojego najmłodszego podopiecznego Mikołaja Zdeba 6 letniego mieszkańca Kielc, który ma wyrwane nerwy C8 i D1, a całkowicie wyrwane z rdzenia kręgowego C5, C6 i C7. Jego lewa rączka jest bez życia i już obecnie jest o 4 cm krótsza i chudsza od prawej ręki. Ta dysproporcja z wiekiem będzie się powiększać. Mikołaj jeździ na rehabilitację do Dziekanowa Leśnego w Warszawie co 2 m-ce na 2-3 tygodnie. Pierwsza operacja Mikołaja na nerwach odbyła się 19.12.2007r. we Francji.

Lekarz stwierdził, aby poprawić sprawność ręki konieczna jest kolejna operacja nadgarstka i mięśnia. Operacja będzie kosztować ok. 30 tys. zł plus koszty pobytu mamy Mikołajka we Francji. Dla rodziców chłopca jest to ogromny wydatek, gdyż pracuje tylko ojciec Mikołajka. Aby jak najszybciej pomóc temu dzielnemu chłopcu Zarząd Fundacji wystąpił do Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa o pozwolenie na zbiórkę publiczną na sfinansowanie operacji dla Mikołaja Zdeba. Fundacja takowe zezwolenia otrzymała.

misiek_zbiorka.jpg 

Aby pomóc małemu Mikołajowi wystarczy zbierać wszelakiego rodzaju plastikowe nakrętki lub też wpłacić dowolna sumę pieniędzy na konto bankowe Fundacji Miśka Zdziśka ,, Błękitny Promyk Nadziei” nr rachunku bankowego: 0984 9300 04021 0007 2007 00001 z dopiskiem ,,Na operację dla Mikołaja”. Tak niewiele trzeba, aby zrobić tak wiele.


Misiek Zdzisiek chwycił nas wszystkich za serca, ta akcja pokazuje, jak bardzo jesteśmy wrażliwi na ludzką krzywdę. Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Jędrzejowie nadal prowadzi akcję zbiórki nakrętek na operacje dla Mikołaja.
Historia Mikołaja bardzo nas poruszyła. Jego rodzina sama nie uzbiera tak potężnej kwoty na operację, trzeba mu koniecznie pomóc, dlatego z całego serca prosimy dobrych i wrażliwych ludzi o pomoc i wsparcie dla niego.


Więcej informacji na temat pomocy dzieciom chorym i niepełnosprawnym można uzyskać na stronie internetowej Fundacji Miska Zdziśka ,, Błękitny Promyk Nadziei ” www.blekitnypromyknadziei.pl. Natomiast aby zgłosić wolę udziału w akcji pomocowej ,,Misiek Zdzisiek Zbiera Nakrętki” należy napisać na adres maila: biuro@blekitnypromyknadziei.pl lub pod telefonicznie 515 472 751.


Fundacja Miśka Zdziśka ,, Błękitny Promyk Nadziei ” i jej Zarząd działają na zasadzie wolontariatu wszystkie wpłaty na konto fundacji na rzecz podopiecznych tej fundacji są przeznaczane w całości na pomoc dzieciom, osoba chorym i niepełnosprawnym. Fundacja utrzymuje się z dobrowolnych wpłat z dopiskiem ,,Na działalność statutową fundacji” oraz szuka wsparcia i pomocy u samorządów. Fundacja dziękuje wszystkim i każdemu z osobna i prosi o dalsze wsparcie dla osób chorych, niepełnosprawnych oraz potrzebujących.


Reklama.


Tagi: misiek zdzisiek   Błękitny Promyk Nadziei    

Zobacz także

Czym charakteryzuje się nowoczesny monitoring GPS pojazdów?

Dodane: 2019-06-18 14:06 - Komentarze  (0)  czytane (308)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 34.235.143.190

--- (2013-01-22 17:22:32)

W Busku jest ośrodek dla niepełnosprawnych ruchowo, tam też część uczniów porusza się na wózku inwalidzkim, ale tam też działa wolontariat i również zbierane są plastikowe nakrętki. Pomagamy sobie nawzajem.

-zbieracz (2013-01-22 08:59:06)

A czy mamy w naszym regionie (powiat buski) dzieci na które można zbierać? Zbierać i tak będziemy, a w pierwszej kolejności chcemy pomyśleć o "naszych" potrzebujących. Może ktoś wie?

- (2013-01-21 16:09:06)

DZIĘKUJĘ PANU KOORDYNATOROWI ZA INFORMACJĘ /J.W./ ALE CHODZI MI RÓWNIEZ ABY OGŁOSZENIA O ZBIÓRCE NAKKRETEK ZNALAZŁY SIĘ W P-UBLICZNYCH MIEJSCACH NP.W BLOKACH NA KLATKACH SCHODOWYCH. ITP.

-Koordynator akcji na Powiat Buski (2013-01-21 15:13:34)

Punkt centralny w Busku-Zdroju jest w Powiatowym Urzędzie Pracy w Busku-Zdroju przy uL. Różanej 2. Wszystkie nakrętki z Powiatu Buskiego trafiają właśnie tu. Z tego też miejsca DHL odbiera nakrętki i dostarcza do Fundacji do Jędrzejowa. Takich punktów w Busku jest więcej. np. MOPS, Urząd Gminy, Starostwo, Bank Żywności.

- (2013-01-21 14:35:58)

ProszE fundację 'Miska itd...'aby bardzirj rozreklamowały zbiór nakretek plastikowych ze wskazaniem punktu dostawy. Wiem, ze jeden taki punkt jest w MOPS-ie.Zbieram i tam dostarczam.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Szalone Nożyczki w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Do wygrania vouchery do Salonu wirtualnej rzeczywistości w Busku-Zdroju!
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na R-STUNTS w Jędrzejowie
Konkurs zakończony: Do wygrania podwójne zaproszenia na Kabaret Pod Wyrwigroszem w Kazimierzy Wielkiej
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Nieruchomości na sprzedaż

Działka inwestycyjna 1751m2, Busko-Zdrój, centrum, ul. Batorego Na sprzedaż
Cena: 1240000zl

Do sprzedania działka inwestycyjna o pow.1751m2 w ścisłym centrum Buska-Zdroju przy ul Batorego. Działka bezpośrednio przy bardzo uczęszczanym ciągu komunikacyjnym

Dom 90m2 Kostrzeszyn, gm. Złota Na sprzedaż
Cena: 119000zl

Mieszkanie 55,10m2, 3pokoje, Kazimierza Wielka, ul. Kolejowa Na sprzedaż
Cena: 169000zl

Nowe mieszkanie/apartament 53,04 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (30) Na sprzedaż
Cena: 259896zl

Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 53.04m2. Przedpokój, łazienka, sypialnia, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Nowe mieszkanie/apartament 69,77 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (34) Na sprzedaż
Cena: 333501zl

Mieszkanie bezczynszowe 69,77 m2 w Busku-Zdroju. Przedpokój, łazienka, sypialnia, sypialnia, salon z aneksem kuchennym, spiżarnia. Obok tereny zielone i piękny plac

Nowe mieszkanie/apartament 32,05 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (06) Na sprzedaż
Cena: 163455zl

Nowe Mieszkanie bezczynszowe w Busku-Zdroju, 32,05 m2. Przedpokój, łazienka, salon z aneksem kuchennym. Obok tereny zielone i piękny plac zabaw z fontanną i skateparkiem.

Lokal do wynajęcia 200m2 ul. Plac Targowy, Busko-Zdrój Do wynajęcia
Cena: 3990zl

Do wynajęcia atrakcyjny lokal handlowo- usługowy w centrum Buska-Zdroju na ulicy Plac Targowy. Lokal o powierzchni użytkowej 200m2, wysokość pomieszczeń 3,20m.

Nowe mieszkanie/apartament 54.66 m2, bezczynszowe, Busko-Zdrój (28) Na sprzedaż
Cena: 261275zl

Lokal do wynajęcia 50m2 w centrum Buska-Zdroju, ul. Kościuszki Do wynajęcia
Cena: 1600zl

Do wynajęcia atrakcyjny lokal handlowo-usługowy 50m2 w centrum Buska-Zdroju przy ulicy Kościuszki 38, na parterze naprzeciwko Sądu Rejonowego. Lokal bardzo dobrym

Działka inwestycyjna pod pensjonaty 7300m2, Solec-Zdrój. OKAZJA! Na sprzedaż
Cena: 599000zl

Przeczytaj kolejną wiadomość:

2 maja Dzień Flagi

2 maja - dzień flagi narodowej. Flaga, godło narodowe i hymn to obok tradycji, historii, kultury i języka podstawa świadomości narodowej...