Strona startowa

Wiadomości - Aktualności

Kielce: Już jutro ruszają targi HORTI-TECH

Dodał: Milena Data: 2017-11-20 11:41:28 (czytane: 965)

Wiedza o najbliższym sezonie i najnowsze maszyny - wszystko dla producentów owoców i warzyw na targach HORTI-TECH 2017. III Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych w Targach Kielce odbędą się 21-22 listopada.To pierwsze w Polsce tak kompleksowe wydarzenie wystawienniczo-edukacyjne, z ważnymi konferencjami, konsultacjami i ekspertami na wyciągnięcie ręki. Cel – wszystko na temat przyszłego sezonu sadowniczo-warzywniczego od najświeższej wiedzy po prezentacje najnowszych technologii i maszyn.

W roku ubiegłym sto firm branży sadowniczej zaprezentowało swoje możliwości. Targi odwiedziło 3500 producentów owoców i warzyw.  4. edycja targów również zgromadziła ciekawą ekspozycję maszyn i urządzeń oraz akcesoriów na właścicieli niewielkich gospodarstw rodzinnych i tych wielkoobszarowych. Oprócz wiodących wystawców z Polski, w targach udział wezmą także firmy zagraniczne m.in.: z Wielkiej Brytanii, USA.

 http://swietokrzyskie.info/wiadomosci/foto/2016_09/targi_kielce.jpg
foto :archiwum

Co zobaczymy podczas targów HORTI-TECH 2017?
Zakres branżowy jest bardzo szeroki – od ciągników, glebogryzarek, kombajnów do zbiorów owoców i warzyw, opryskiwaczy i chwastowników, po maszyny pakujące, tłocznie soków i myjki do warzyw, platformy sadownicze, linie do sortowania owoców i warzyw czy listwy do cięcia drzew. Będzie można znaleźć na targach odpowiednie nawozy, biostymulatory, torfy oraz środki ochrony roślin. Ekspozycja obejmuje również szklarnie, tunele foliowe, ale także urządzenia dozujące do nawozów, urządzenia do nawadniania i komputery klimatyczne oraz systemy wentylacji. Nie zabraknie akcesoriów pomocniczych – palet rozsadowych , włókniny i folii okrywających, opakowań dla ogrodnictwa. Właściciele sadów – od najmniejszych po wielkoobszarowe znajdą w Targach Kielce gamę sprzętu ochronnego - odzież i obuwie do prac ogrodniczych. W Kielcach spotkać będzie można przedstawicieli grup producenckich i stowarzyszeń oraz instytucji rolniczych i sadowniczych.

 
Wiedzę o przyszłym sezonie zdobądź w Targach Kielce!
Wszechstronna formuła targów HORTI-TECH 2017, przygotowana przez współorganizatorów - Targi Kielce i firmę Leaf Media z myślą o konkretnych potrzebach branży, zakłada liczne spotkania z ekspertami. W roku ubiegłym z tej formy bezpośrednich konsultacji skorzystali sadownicy i producenci warzyw z wielu rejonów Polski.

Ważnym punktem w programie dwudniowych targów branży jest Ekonomiczna Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza, którą już od czterech edycji organizuje Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. „- Te targi,  spotkania sadowników i ich udział w merytorycznych konferencjach są dobrym powodem, by zastanowić się nad bieżącą kondycją polskiego sektora ogrodniczo-warzywnego - oceniał w roku ubiegłym podczas targów HORTI-TECH Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego – Dziś już nie tyle ważne jest stworzenie grupy producenckiej, ale współpraca pomiędzy grupami i wspólne prezentowanie na rynkach zagranicznych.”

 
Ekonomiczna Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza o bieżących problemach
I o tym również będzie mowa podczas tegorocznej Konferencji Sadowniczo-Warzywniczej, która towarzyszyć będzie targom 21 listopada. Eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Państwowego Instytutu Badawczego będą poruszać kwestie eksportu polskich jabłek w sezonie 2017/18. O unijnym rynku jabłkowym mówić będzie znany i ceniony w branży prof. Eberhard Makosz, Przewodniczący Zarządu Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych. Ministerialni specjaliści wskażą inicjatywy podejmowane na rzecz regulacji i wsparcia sektora owoców i warzyw. Poruszony zostanie temat zagospodarowania jabłek przemysłowych. Mirosław Maliszewski, Prezes Zarządu Związku Sadowników RP nakreśli bieżącą sytuację polskich sadowników na rynku światowym, a tematykę  szans i zagrożeń dla polskich producentów owoców i warzyw omówi Witold Boguta, Prezes Zarządu Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

Warto przyjechać po wiedzę sadowniczą z pierwszej ręki do Targów Kielce. Zapraszamy 21-22 listopada 2017!
 

Zobacz także

Ucieczka z miejsca kolizji - konsekwencje

Dodane: 2017-12-14 16:37 - Komentarze  (0)  czytane (1085)

TAGI:


Komentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.90.207.75

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Telewizja

Pińczowska Liga Futsalu: Agro-Farmer Piestrzec vs Stars

Pińczowska Liga Futsalu: Domex vs Eko-Dom

Spotkanie z Małgorzatą Erlich-Smurzyńską Dyrektor OR ARiMR w Kielcach

Mistrz świata Jarosław Olech w 'Bodymaniaku'

HLB Buskowianka - SPR Grunwald Ruda Śląska

MAXFARBEX Busko Zdrój - AZS UEK Kraków

Konkursy

Konkurs: Wygraj zaproszenia do Parku Św. Mikołaja w Zatorlandzie
Konkurs zakończony: Międzynarodowy Cyrk Safari w Pińczowie i Busku-Zdroju!
Konkurs: Wygraj zaproszenie na Orkiestrę w Rytmie Disco
Konkurs zakończony: Wygraj zaproszenia do Parku Zatorland
Konkurs zakończony: Do wygrania zaproszenia na musical Skrzypek na dachu w Kielcach
Konkurs zakończony: Wygraj podwójne zaproszenia na Rockowy Sabat
Konkurs zakończony: Wygraj zaproszenia na koncert SDM w Busku-Zdroju
Konkurs zakończony: Wygraj podwójne zaproszenia na koncert Workaholic w Busku-Zdroju
Zobacz więcej Dodaj

Promocje

To jest miejsce na Twoją promocję

2016-06-30 - 2029-06-30

Tanie banery na plandece

2017-11-15 - 2018-01-15

Pakiet żywieniowy od 30 zł w Restauracji Pod Świerkiem

2017-11-15 - 2019-06-30

Projektowanie banerów reklamowych

2017-11-15 - 2018-01-15

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Święty Mikołaj w #Zatorland! - KONKURS: Wygraj zaproszenia!

Jedną z najbardziej uwielbianych postaci przez ludzi na całym świecie jest Święty Mikołaj. To od niego co roku grzeczne dzieci dostają...