Strona startowa

Wiadomości - Sport

Gospodarze okazali się niegościnni

Dodał: Marta Data: 2022-06-30 09:55:53 (czytane: 5101)

W dniach 24-26 czerwca 2022 r. odbyły się w Pińczowie - po 13 latach przerwy - XXVI Ogólnopolskie Zawody w Wędkarstwie Rzutowym o Puchar Gór Świętokrzyskich zaliczane do klasyfikacji Indywidualnego Pucharu Polski i Drużynowych Mistrzostw Polski.

Kino Jędrzejów
www.ckjedrzejow.pl/repertuar-kina,kino Jędrzejów, kino w Jędrzejowie, film, repertuar kina, co grają w kinie

Al. J. Piłsudskiego 3. 28-300, Jędrzejów

Centrum Kultury w Jędrzejowie
www.ckjedrzejow.pl,

Al. J. Piłsudskiego 3. 28-300, Jędrzejów

Poprzednie edycje tych zawodów odbywały się od 1984 roku, początkowo w Kielcach, a od 1999 r., w Busku-Zdroju. Wybór miasta Pińczowa jako nowego organizatora był efektem doskonałych warunków boiskowych (stadion MOSiR w Pińczowie) i hotelowych (komfortowy hotel Nad Starą Nidą) oraz przychylności władz Miasta i Gminy Pińczów, które udostępniły  wspomniany stadion oraz ufundowały puchary i nagrody dla zwycięzców wszystkich pięciu kategorii, w jakich rozgrywane są zawody rzutowe (tj. seniorzy, kobiety, juniorzy, juniorki i kadeci do 14 lat). Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów objął przy tym imprezę swoim patronatem.

Na starcie stanęło 53 zawodników z 9 wiodących w sporcie rzutowym okręgów PZW (Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kielce, Lublin, Poznań, Toruń, Warszawa), w tym cała krajowa czołówka z aktualnymi mistrzami świata w castingu w 5-boju w kategorii kobiet i juniorek oraz w kategorii mężczyzn, tj. Kamilą Stankiewicz z Hajnówki (okręg Białystok) i Jackiem Kuzą (Busko-Zdrój).

Nasi mistrzowie nie zawiedli, gdyż z wysokimi wynikami i bardzo pewnie zwyciężyli w swoich kategoriach. Kamila pokonała najlepszą z rywalek, Natalię Makaruk z Lublina aż o 52 punkty, a Jacek Kuza był lepszy od drugiego wśród mężczyzn – Macieja Kuzy – o 23 punkty. Szczególnym wyczynem w wykonaniu Kamili Stankiewicz był wynik w rzutach do tarczy Arenberga (10 rzutów do tarczy o średnicy 75 cm pięcioma różnymi stylami z odległości od 10 do 18 metrów), gdzie w kwalifikacjach i w finale nie spudłowała ani razu, uzyskując dwukrotnie maksymalny wynik 100 pkt!

Zobacz
Renata Kuza na rzutni do tarczy Arenberga

Jacek Kuza natomiast „błysnął” w swojej koronnej konkurencji, tj. odległości muchowej, w której był mistrzem świata oraz złotym medalistą World Games w Akicie (Japonia), a także rekordzistą świata. Jego rzuty na odległość ponad 62 metrów były lepsze od najlepszych rzutów rywali o blisko 7 metrów.

Reprezentanci naszego regionu okazali się najlepsi również w dwóch kolejnych kategoriach. Wśród juniorek wygrała Natalia Kolarz, a w kat. kadetów – Filip Wilkus (oboje z Buska-Zdroju). W ostatniej rozgrywanej kategorii, tj. w juniorach, pierwszy był Filip Świtecki z Białegostoku, przed  naszym zawodnikiem – Sebastianem Yuseinovem z koło PZW Kielce nr 1 „Brzana”.
Również dwie drużyny okręgu kieleckiego PZW – męska (Jacek Kuza, Maciej Kuza i Jan Kita) oraz kobieca (Donata Żelazowska i Renata Kuza) okazały się „niegościnne”, zwyciężając przed Warszawą i Poznaniem oraz przed Warszawą i Białymstokiem. W klasyfikacji drużynowej młodzieży do 18 lat, najlepsi byli zawodnicy z Katowic, przed Toruniem i naszą drugą drużyną w składzie: Mateusz Molisak, Filip Sala i Nikola Serafin.

Zobacz
Antoni Wilkus na skishu multi

Najdłuższe rzuty zawodów w pięciu rozgrywanych konkurencjach odległościowych  uzyskali: Jacek Kuza w odległości muchowej jednoręcznej (62,40 m), Patryk Żakowski z Białegostoku w odległości spinningowej jednoręcznej ciężarkiem 7,5g (78,30m), Karol Sapigórski z
Mazowsza w odległości muchowej oburęcznej (74,59 m) i w odległości spinningowej oburęcznej (109,50 m) oraz Jan Kita z Brodów – aktualny mistrz świata w odległości multiplikatorowej ciężarkiem 18 g – 113,94 m w swojej koronnej konkurencji, co było najdłuższym rzutem całych zawodów. W tej ostatniej konkurencji rekordowym rzutem popisała się najlepsza obecnie w Polsce specjalistka od konkurencji multiplikatorowych – Donata Żelazowska z Brodów. Jej rzut na odległość 95,35 m jest tylko o 3,68 metra gorszy od aktualnego rekordu świata Niemki Sabrine Dürrwald (99,03 m).

Zobacz
Donata Żelazowska po oddaniu rekordowego rzutu

W imieniu organizatora zawodów, t.j. Okręgu PZW w Kielcach puchary, dyplomy i nagrody wręczyli najlepszym wiceprezesi naszego okręgu ds. sportu i ds. młodzieży – Paweł Książka i Łukasz Pater z Ostrowca Świętokrzyskiego. Uroczystość ogłoszenia wyników, podobnie jak i uroczyste otwarcie zawodów, zaszczycił Sekretarz UMiG w Pińczowie – Marcin Kozłowski, który w imieniu Burmistrza Włodzimierza Baduraka wręczył zwycięzcom wszystkich pięciu klasyfikowanych kategorii puchary i upominki ufundowane przez Gminę Pińczów.

Zobacz
Zwyciężczynie w kat. kobiet; od lewej Donata Żelazowska, Kamila Stankiewicz, Natalia Makaruk, Wiceprezes Paweł Książka, Sekretarz UMiG Pińczów - Marcin Kozłowski

Nagrody dla czterech najlepszych zawodników w kategoriach młodzieżowych, tj. kadetów, juniorów i juniorek, ufundował Mariusz Wójcik, właściciel Salonu Wędkarskiego Carp-Vigo w Pińczowie.

Sędzią głównym zawodów był sędzia klasy krajowej Krzysztof Władny z Buska-Zdroju, który bardzo sprawnie kierował swoim 14-osobowym zespołem sędziowskim i przeprowadził całe zawody bez żadnego protestu.

Zobacz
Odprawa sędziów

Bezpośrednio po zakończeniu Pucharu Gór Świętokrzyskich, na gościnnym stadionie miejskim w Pińczowie odbyło się 3-dniowe zgrupowanie 9-osobowej reprezentacji juniorek i juniorów PZW w wędkarstwie rzutowym, przygotowującej się do startu w mistrzostwach świata w Budapeszcie.

Zobacz
Uczestnicy zgrupowania w
Pińczowie

Zobacz
Renata Kuza koryguje ustawienie zawodnika Bartosza Mirka w skishu muchowym

Dzięki dobremu występowi na zawodach w Pińczowie, a także na poprzednich zawodach rzutowych rozgrywanych w 2022 r., w gronie tym znalazło się czworo zawodników z naszego regionu, t.j. Natalia Kolarz, Karolina Kolarz i Mateusz Molisak z koła PZW w Busku-Zdroju oraz Filip Sala z koła w Rudkach. Ten ostatni, a także dwaj perspektywiczni zawodnicy z koła w Busku-Zdroju, tj. Filip i Antoni Wilkusowie, również wzięli udział w zgrupowaniu dzięki wsparciu finansowemu i przychylności władz okręgu kieleckiego PZW dla młodzieży wędkarskiej naszego okręgu.

Szkolenie w czasie zgrupowania prowadził trener kadry PZW Jacek Kuza, a asystowali mu Renata i Maciej Kuza.

W następstwie dobrej postawy zaprezentowanej na zgrupowaniu, a także w ciągu całego dotychczasowego sezonu startów, do reprezentacji PZW na wspomniane mistrzostwa świata juniorek i juniorów zakwalifikowali się: Kamil Szołtysik i Bartosz Mirek z okręgu Katowice, Filip Świtecki z okręgu Białystok, Konrad Zarzeczny z okręgu Toruń, Sebastian Yuseinov i Mateusz Molisak z okręgu Kielce, Zuzanna Użlis z okręgu mazowieckiego  oraz Natalia Kolarz i Karolina Kolarz (obie okręg Kielce).

Gratulujemy i życzymy medali w Budapeszcie!

Reklama.

Tagi: wędkarstwo rzutowe   Pińczów   Ogólnopolskie Zawody w Wędkarstwie  

Zobacz także

X Bieg na Grochowiska imienia Andrzeja Dziubińskiego

Dodane: 2022-08-03 13:23 - Komentarze  (0)  czytane (1032)

TAGI: Pińczów, GrochowiskaKomentarze (0)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 44.210.21.70

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odśwież stronę i spróbuj ponownie...


Siłownie i Fitnes

Kluby sportowe

Aeroklub Regionalny w Pińczowie

ul. Legionistów 26 A, 28-400 Pińczów

Największy amatorski konkurs skoków narciarskich. 'Skoki wracają do korzeni'

Zapisać mógł się każdy, kto potrafi jeździć na nartach - chętnych było tylu, że po tygodniu trzeba było zamknąć listę. Już 9 lipca na podwórkowej skoczni K7 w Ruczynowie (woj. świętokrzyskie) ponad 50 zawodników wystartuje w 3. edycji ZIELPOL Skoków Amatorów o Puchar InSJders. Do wygrania absolutnie unikatowa nagroda - profesjonalny kombinezon skoczka. więcej»

Ogłoszenia

Dodano: 2022-08-08 03:49:37

Życie zaczyna się po 30!

Dodano: 2022-08-08 02:53:45

Zaniedbana 19tka cie pozna

Dodano: 2022-08-08 02:29:18

Życie zaczyna się po 30!

Dodano: 2022-08-08 02:28:39

Życie zaczyna się po 30!

Dodano: 2022-08-08 01:35:38

Zaniedbana 19tka cie pozna

Dodano: 2022-08-08 01:34:59

Zaniedbana 19tka cie pozna

Dodano: 2022-08-07 23:09:31

PRACA PRACA ZATRUDNIE

Dodano: 2022-08-07 21:35:55

Koszenie kosą spalinową

Dodano: 2022-08-07 19:56:45

Poznam

Dodano: 2022-08-07 19:19:59

Potrzebuję przeciąć dwie płyty gres 120 na 60 na m...